Noc Muzeów 2017 z Muzeum Miasta Łodzi

Łódź, ul. Ogrodowa 15
📅 sobota 20.05.2017 do niedziela 21.05.2017
Noc Muzeów 2017 z Muzeum Miasta Łodzi
Zabytkowe wnętrza Pałacu Izraela Poznańskiego, gabinety Wielkich Łodzian, dwie wystawy czasowe, nocny spacer pod Placem Wolności i konkurs przygotowany specjalnie  z myślą o najmłodszych – to wszystko czeka na gości Muzeum Miasta Łodzi w nocy z 20 na 21 maja – w jedyną w roku Noc Muzeów.

Muzeum Miasta Łodzi tradycyjnie już zaprasza na Noc Muzeów. W tym roku goście będą mogli zwiedzić bogate i pełne przepychu wnętrza Pałacu Poznańskiego, Panteon Wielkich Łodzian (gabinety Juliana Tuwima, Władysława Reymonta, Aleksandra Tansmana, Artura Rubinsteina, Karla Dedeciusa oraz Gabinet Prof. Jana Karskiego), a także dwie wystawy czasowe: „Porcelanowy ogród. Flora w ceramice XVIII-XX w.” oraz wystawę przygotowaną specjalnie z tej okazji „Podążając za Strzemińskim… Artyści awangardy łódzkiej ze zbiorów Muzeum Miasta Łodzi” (wpisującą się w Łódzkie Obchody Roku Awangardy „Łódź stolicą awangardy”, prezentującą dzieła Władysława Strzemińskiego oraz prace najbliższego kręgu jego uczniów, m.in. Leny Kowalewicz-Wegner, Stanisława Fijałkowskiego, Antoniego Tarczewskiego, Stefana Krygiera, Lecha Kunki oraz artystów, dla których kontakt ze Strzemińskim był kluczowy dla rozwoju ich osobowości twórczych).

Wielbicieli podziemnych spacerów zapraszamy natomiast do Muzeum Kanału „Dętka”, gdzie  owalnym, ceglanym tunelem, pokonają trasę liczącą 142 metry, zaopatrzeni w kaski i latarki, co jeszcze bardziej spotęguje wrażenia nocnego zwiedzania – mówi Barbara Kurowska, dyrektor Muzeum.

Dla najmłodszych, Muzeum przygotowało konkurs plastyczny „Moje Wymarzone Muzeum”, w którym do wygrania są trzy nagrody. Wystarczy przynieść lub wykonać na miejscu w Muzeum pracę przedstawiającą muzeum z marzeń (technika dowolna). Dodatkowo dzieci, które będą mieć ze sobą prace, wejdą wraz ze swoimi opiekunami do Pałacu Poznańskiego w danej godzinie bez kolejki.

Każdy rysunek zostanie nagrodzony upominkiem – dodaje Barbara Kurowska – a wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie przygotowywanej przez Muzeum z okazji Dnia Dziecka.

Zasady zwiedzania w Nocy Muzeów – 20/21 maja (sobota/niedziela), godz. 18:00-01:00

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
Wejścia co godzinę o pełnych godzinach w grupach 250-osobowych (ostatnie wejście o godz. 0:00)

Muzeum Kanału „Dętka”, plac Wolności

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
Wejścia co 15 min w grupach 10-osobowych (ostatnie wejście o godz. 0:45)

Z uwagi na nocne otwarcie, w sobotę (20 maja) i niedzielę (21 maja) siedziba główna Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Kanału „Dętka” będą nieczynne.