Niepowszedni. Obława – książka roku 2017 w kategorii fantastyka

📅 sobota 10.02.2018 do sobota 17.02.2018
Niepowszedni. Obława - książka roku 2017 w kategorii fantastyka

Trzeci tom trylogii Justyny Drzewickiej „Niepowszedni. Obława” został wybrany KSIĄŻKĄ ROKU 2017 w kategorii Fantastyka w plebiscycie serwisu Granice.pl!

O uznanie jurorów i czytelników rywalizowało 120 książek w 16 kategoriach. W głosowaniu oddano 50 tysięcy głosów.

Trzeci tom cyklu Niepowszedni potwierdza, że autorka nie spoczęła na laurach po sukcesie poprzednich części cyklu, ale ogromnym nakładem pracy stworzyła kolejną, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach opowieść – docenia atuty powieści Magdalena Galiczek-Krempa. – Stwierdzić, że charaktery i osobowości bohaterów zostały starannie i drobiazgowo opisane, to nie powiedzieć niczego. Skonstatować, że opisywana przestrzeń – morze, statek, przystań, portowe miasteczko, wysokie góry i przełęcze, dukty i trakty – budzi zainteresowanie, to również powiedzieć niewiele. Każdy temat, każdy fragment przestrzeni, każde wydarzenie, wreszcie – wszyscy, nawet epizodyczni bohaterowie – opisani zostali przez Justynę Drzewicką w taki sposób, jakby autorka poznała ich osobiście, jakby uczestniczyła w rozgrywających się wydarzeniach, jakby odwiedziła opisywane miasta i bezdroża. Wszystko w powieści wydaje się prawdziwe. Przestrzeń żyje, wręcz kipi od emocji, a czytelnik z zachwytem zatraca się w atmosferze opisywanych miejsc. W powieści nie ma miejsca na fałsz, na drogę na skróty, na ułatwienia. Jeśli autorka postanowiła zmierzyć się z danym tematem – mierzy się z nim i ostatecznie wygrywa. Tak zachwycający efekt bowiem uzyskuje.

Więcej informacji o książce TUTAJ.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami plebiscytu: