Niedzielny Poranek Biennalowy

📅 niedziela 19.07.2015
Niedzielny Poranek Biennalowy

 

Filmy z Niemiec i Portugalii prezentują całe spektrum tematów, technik i estetyk tworzenia filmów animowanych – z jednej strony to rysunkowe animacje stworzone w czarno-białej, minimalistycznej formie i bez tekstu, z drugiej – kolorowe, inspirowane tkaninowymi wycinankami czy azjatyckim teatrem cieni filmy, którym towarzyszy bogata opowieść.

Poznamy też wizję świata, w którym wiecznie wieje silny wiatr, a bez niego wszystko staje na głowie, czy historyjkę przedstawiającą spotkanie koni z jednorożcem. Łączy je jedno – każda z realizacji, niezależnie od formy, jest opowieścią o naszej naturze, marzeniach i relacjach.

Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają oczywiście związane z filmami, przygotowane przez zespół Centrum Sztuki WRO, zabawy warsztatowe!

Niedzielny Poranek Biennalowy

Nowa Biblioteka Uniwersytecka, Fryderyka Joliot-Curie 12, Wrocław
W ramach Biennale WRO 2015 test Exposure

Niedziela, 19.07.2015, 12:30
Marzenia i przypowieści – animacje z programu Małego WRO
Listy dialogowe filmów czytane podczas pokazu na żywo

Program:

Antje Heyn (DE) – PAWO (2015)
PAWO w języku tybetańskim znaczy „być odważnym". Historią zabawki, która znalazła się w niezwykłym świecie. Dzięki napotykanym postaciom, stopniowo odkrywa własne umiejętności. To opowieść o odwadze i ufności w stawianiu czoła kolejnym zadaniom.
Antje Heyn (DE) jest berlińską artystką zajmującą się animacją i ilustracją. Jej prace inspirowane są sytuacjami z codziennego życia miasta, jego mieszkańców i zjawisk kulturowych, ale na charakter jej sztuki duży wpływ wywiera również fascynacja naturą i światem zwierząt.

Hannes Rall (DE) & Daniel Keith Jernigan (DE) – SI LUNCHAI (2014)
Biedny, za to błyskotliwy spryciarz, zwycięża okrutnego króla. Adaptacja indonezyjskiej legendy, inspirowana kukiełkowym teatrem cieni Azji Południowo-Wschodniej.
Hannes Rall (DE), aka Hans-Martin Rall jest profesorem School of Art, Design and Media na uniwersytecie technologicznym w Nanyang, w Singapurze. Ilustrator i niezależny reżyser, prezentował swoją twórczość na wystawach i pokazach w ponad 20 krajach i na ponad 100 festiwalach filmowych na całym świecie. 

Daniel van Westem (DE) – RECENTLY IN THE WOODS (2013)
Krótka opowieść o akceptacji i tolerancji, na przykładzie spotkanie w pewnym lesie dwóch koni z jednorożcem. Co wyniknie z faktu, że różnią się wyglądem?
Daniel van Westen (DE) od 2008 roku studiuje reżyserię i scenografię w animacji na School of Art w Kassel.

Robert Löbel (DE) – WIND (2013)
Krótka animacja na temat specyfiki życia w niezwykle wietrznym kraju. Mieszkańcy są bezradni wobec panującej pogody, jednakże nauczyli się jak radzić sobie w trudnych warunkach, a silny wiatr naturalnie organizuje ich życie.
Robert Löbel (DE) w 2005 roku rozpoczął studia na kierunku projektowania graficznego w Wismarze. Po 2 latach zmienił kierunek na studia z zakresu rysunku w Hamburgu. Wind jest jego pracą dyplomową (University for Applied Sciences – HAW Hamburg). Mieszka i pracuje w Berlinie.

Maria Raquel Atalaia (PT) – MY LITTLE HOUSE (2014)
Była sobie rozmarzona i roztargniona dziewczynka. Pewnego dnia postanowiła opuścić swój księżyc i znaleźć nowy, mały domek…
Maria Raquel Atalaia (PT), absolwentka grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Lizbonie, jest ilustratorką i autorką filmów animowanych. Bierze czynny udział w festiwalach i wystawach sztuk wizualnych w Portugalii.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent