Niecodzienne atrakcje z okazji Dnia Dziecka w Białołęckim Ośrodku Kultury

Białołęcki Ośrodek Kultury, Scena przy Głębockiej 66
📅 niedziela 04.06.2017
Dzień Dziecka na Białołęce

Wata cukrowa na batucie, orkiestra w kolorowych strojach i pełna energii muzyka, skomponowana specjalnie dla małych melomanów. Z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca w Białołęckim Ośrodku Kultury, Scena przy Głębockiej 66, odbędzie się „LUNAPARK” – interaktywny koncert muzyki poważnej w wesołym miasteczku. Maluchy wcielą się w rolę dyrygentów, razem z orkiestrą zagrają na stu nadmuchanych balonach, a jeśli muzyka grana na scenie nie spodoba się im, będą mogły zaproponować zmiany w partyturze.

„Bądź cicho”, „Nie przeszkadzaj”, „Nie biegaj po sali” – jeśli chcemy zabrać dzieci do filharmonii czy opery, powinniśmy dostosować się do panujących tam reguł. A czy wyobrażacie sobie koncert muzyki poważnej, podczas którego maluchy mogą skakać, tańczyć i przerywać muzykom, jeśli tylko mają na to ochotę? Z okazji Dnia Dziecka wszystko jest możliwe! 4 czerwca sala widowiskowa Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Głębockiej 66 zamieni się w prawdziwy muzyczny lunapark. Na scenie stanie baśniowa kareta, muzycy z orkiestry kameralnej „Extreme String Ensemble” przebiorą się za kolorowych claunów, a na ekranie zostanie wyświetlona szaleńcza jazda na rollercoasterze i diabelskim młynie. Do tego ogromne bańki mydlane, wyścigi na krzesełkach i pociągi pomiędzy rzędami sali widowiskowej. Dzieciaki ani na moment nie usiądą w miejscu.

LUNAPARK, niezwykłe widowisko Krzysztofa Dobosiewicza, to przedstawienie z pogranicza muzyki i performance’u, składające się z kilkunastu tematycznych części, m.in. Karuzeli, Diabelskiego Młyna, Sali Luster czy Domu Strachów. Każdy z wykonywanych utworów opatrzony jest dodatkową sferą, w której biorą udział mali słuchacze.

LUNAPARK

Białołęcki Ośrodek Kultury, Scena przy Głębockiej 66

4 czerwca 2017 (niedziela), godz. 11:00 i 13:00

Bilety (20 zł): www.bok.waw.pl lub w kasach BOK przy ul. Van Gogha 1 i Głębockiej 66

ARTYŚCI:

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

KRZYSZTOF DOBOSIEWICZ: pomysłodawca „Lunaparku”, kompozytor, orkiestrator i aranżer, studiował w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Zenona Bąkowskiego i prof. Henryka Palulisa, kompozycję u Bogusława Schaeffera oraz dyrygenturę w Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu w klasie Waltera Hagengrolla. Od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Finlandii, gdzie aktywnie popularyzuje muzykę polską. Jako muzyk orkiestrowy pracował pod batutą wielkich dyrygentów oraz solistów m.in. Yehudi Menuhina, Jorma Panula, Hannu Lintu, Dimy Slobodeniouka. Występował jako skrzypek solista na estradach fińskich oraz szwedzkich. Równie swobodnie czuje się w muzyce klasycznej, filmowej, elektronicznej, eksperymentalnej improwizacji, jak i jazzie. Jego ambicją jest zaangażowanie odbiorcy na każdej płaszczyźnie odbioru. Sięga w tym celu do elementów teatru i widowiska, odważnie łącząc różne gatunki i nurty. W wielu krajach cieszy się zasłużoną sławą wizjonera i innowatora.

EXTREME STRING ENSEMBLE

Dyrygent: Krzysztof Dobosiewicz

Skrzypce: Sylwia Mierzejewska (koncertmistrzyni), Lucjan Szaliński-Bałwas, Małgorzata Chrzanowska, Anna Natalicz, Aleksandra Talacha, Mateusz Zaziębło, Marcin Witkowski; Altówki: Karolina Matyas, Wadim Zarych; Wiolonczele: Barbara Piotrowska, Anna Wróbel; Kontrabas: Michał Kazimierski

Mim: Jakub Kabus