NCK dla dzieci – marzec 2017

Nowohuckie Centrum Kultury
📅 środa 29.03.2017
pchła-szachrajka_1

Bajkowa klasyka na scenie, eksperymenty fizyczne i chemiczne oraz zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania. To tylko część propozycji dla najmłodszych w marcu w Nowohuckim Centrum Kultury.

Jak zwykle będzie dużo zabawy i śmiechu.

Zapraszamy serdecznie!

29 marca (środa), godz. 10.00-10.50, sala 201 c  Klub Super Mama

Małe Przedszkolaki – ogólnorozwojowe zajęcia adaptacyjne dla dzieci 1,5-3 lat z rodzicem/opiekunem

Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci, które przygotowują je do pracy w grupie.

Spotkania Małych Przedszkolaków to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla dziecka, które dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzieci przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie, integrują się z nią. Poprzez zróżnicowane aktywności (zabawy w kole, prace plastyczne, zabawy rytmiczne, części stałe) ćwiczymy zarówno dużą jak i małą motorykę oraz umiejętności typowo PRZEDSZKOLNE.

Zajęcia odbywają się w małej grupie w bezpiecznej obecności rodziców/opiekunów. Po uzgodnieniu z prowadzącą – dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna ucząc się samodzielności.

UWAGA: wymagany wygodny strój oraz obuwie na zmianę dla dziecka i opiekuna

bilety: 1 zł

29 marca (środa), g. 10.00, Scena NCK

PCHŁA SZACHRAJKA – spektakl dla dzieci

Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju

Pchła  Szachrajka  Jana  Brzechwy to jedna z najbardziej znanych bajek dla dzieci. Błyskotliwa, inteligentna i pełna elegancji  tytułowa  bohaterka  umiejętnie steruje  innymi, z właściwą  sobie złośliwością wykorzystując słabości otoczenia. Mała Pchła musi jednak w końcu zapłacić za swe wybryki i ostatecznie zmienia się w przykładną oraz godną naśladowania  postać.

czas trwania: 1 godz.

bilet – 20 zł

Informacje i zamówienia: NCK tel. 12 644 02 66 wew. 55,  e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

29 marca (środa), godz. 11.00-11.50, sala 201 c

Klub Super Mama

Ruchy Maluchy! – zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci 1-3 lat z rodzicem/opiekunem

Specjalne zajęcia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu. Dostarczą każdej mamie i tacie ciekawych pomysłów, inspiracji do tworzenia własnych zabaw, a dla dzieci okażą się rewelacyjną formą aktywności, która zaowocuje w przyszłości przekonaniem, że ruch to źródło zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zajęcia są poszerzone o elementy wczesnego umuzykalniania dzieci.  Muzyka i ruch to naturalne zestawienie.

Najważniejsze moduły zajęć:

• zabawy integracyjne i rozgrzewka
  • muzyka i taniec
  • swobodna ekspresja dzieci
  • budowanie świadomości ciała
  • zabawy tematyczne z rekwizytem
  • relaksacja i wyciszenie

Na każdym spotkaniu biegamy, skaczemy, turlamy się, poznajemy części ciała, pobudzamy wyobraźnię i uczymy się współpracy ze sobą.

Podczas zabawy są wykorzystywane różne rekwizyty i pomoce:
materace, wstęgi gimnastyczne, woreczki, małe i duże piłki, piłki lekarskie, chusta animacyjna, tunel, małe piłeczki, kolorowe chusteczki, kamienie sensoryczne, lina i inne…

UWAGA: wymagany wygodny strój oraz obuwie na zmianę dla dziecka i opiekuna

bilety: 1 zł

Instruktor: Joanna Krysiak – pedagog rodzinny, trener, animator zabawy, współzałożycielka krakowskiej Famigi, absolwentka szkoły ruchu i pantomimy oraz wielu szkoleń z zakresu umuzykalniania dzieci. Od lat prowadzi zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców wg autorskich programów. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla dzieci w wieku przed-przedszkolnym (0-3 lata) oraz w prowadzeniu szkoleń dla przyszłych pedagogów i animatorów zabawy.

Zajęcia pilotażowe.  Ilość miejsc ograniczona.

Informacje i zapisy: NCK, tel. 12 6440266  wew. 35