Nadworni przyrodnicy króla Jana III – warsztaty przyrodnicze dla rodzin

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Stanisława Kostki Potockiego,
📅 sobota 22.04.2017
Nadworni przyrodnicy króla Jana III – warsztaty przyrodnicze dla rodzin

Wiosna w parku wilanowskim zagościła na dobre! W weekendy całe rodziny przybywają oglądać kwitnące przed pałacem magnolie, dywan z zawilców rozpostarty nad Jeziorem Wilanowskim i fiołki ułożone w barokowe wzory. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wiosennych kwiatach, zapraszamy na warsztaty! Wyposażeni w lupy będziemy docierać do najdalszych i najciekawszych zakątków wilanowskiego parku.

22 kwietnia: NADWORNI PRZYRODNICY KRÓLA JANA III | dla rodzin z dziećmi

Poznamy niezwykłą historię oswojonej wydry króla Jana III. Wybierzemy się także na spacer do ogrodów, aby zobaczyć miejsca, gdzie obecnie można czasem obserwować ślady obecności wydry. Opowiemy, jakie inne zwierzęta można spotkać w królewskim parku i co świadczy o ich obecności. Niektóre z nich z pewnością uda się nam zaobserwować! Pokażemy różnorodne przyrodnicze eksponaty – pióra, muszle, ślady żerowania. Na koniec zajęć zrobimy książeczki z motywem wydry.

TERMIN: 22 kwietnia 2017 r., godz. 11.00–12.30

MIEJSCE: pałac wilanowski (spotykamy się przy kasie Muzeum Pałacu w Wilanowie)

ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat

REZERWACJA: tel. 22 544 28 50, e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl