Muzeum AK w nowych barwach

📅 czwartek 14.01.2016 do czwartek 11.02.2016
Muzeum AK w nowych barwach

Muzeum AK organizuje m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, półkolonie, wykłady, spotkania autorskie, promocje książek, spotkania ze świadkami historii, pokazy filmowe. Lista propozycji jest długa, a ich tematyka obraca się wokół historii XX wieku. Muzeum AKtywne powstało, aby ułatwić osobom zainteresowanym udział – często bezpłatny – w wydarzeniach organizowanych w Muzeum. Jednolity, spójny i nowoczesny system komunikacji pozwala zorienotwać się w ofercie, a także wybrać najbardziej interesujące tematy. Działalność edukacyjna Muzeum AK w Krakowie od teraz sprowadza się
do wspólnego mianownika, jakim jest projekt Muzeum AKtywnego. 

Biało-czerwone Muzeum

Muzeum AKtywne ma własny logotyp i barwy. Pokrewne wydarzenia zostały sprowadzone do wspólnych haseł i znaków. W ten sposób powstał świat Muzeum AKtywnego, w skład którego wchodzą: Mała AKademia (ikona biretu), wAKacje i ferie (ikona słoneczka), znAki historii (ikona w formie strzałki), DKF (kamera) i zAKazana kultura (orzeł). Mała AKademia skupia nie tylko warsztaty i lekcje muzealne przygotowane z myślą o dzieciach, młodzieży i seniorach. To także specjalnie zaaranżowana, fizycznie istniejąca w Muzeum sala edukacyjna. Pod hasłem "wAKacje i ferie" kryją się półkolonie. Ich kolejna, czwarta edycja rozpoczyna się 18 stycznia z tematem przewodnim jakim są konspiracyjne teatry. Wykłady, promocje książek, spotkania ze świadkami historii, spacery historyczne oznaczone są wspólnym hasłem: "znAKi historii". W niemal każdą ostatnią środę miesiąca w Muzeum AK odbywają się też spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Jana Karskiego, podczas których prezentowane są filmy dokumentalne, czasem fabularne, a w tym roku wyświetlane będą również spektakle Teatru Telewizji. Kolejnym elementem projektu jest "zAKazana kultura", a więc działalność Muzeum, która wymyka się jednoznacznym opisom i zaskakuje. Pod hasłem "zAKazanej kultury" może się odbyć spektakl teatralny, koncert, gra miejska, mapping lub konkurs. Kolejna edycja konkursu "Zwycięski orle nasz leć", która rozpoczyna się 19 stycznia, będzie realizowana z logo "zAkazanej kultury".

W labiryncie

Motywem przewodnim Muzeum AKtywnego jest labirynt, w którym osadzone są ikony i hasła blisko związane z działalnością Muzeum. Labirynt jest zagadką i drogą do wiedzy, dlatego pojawił się na plakatach, roll-upach i gadżetach związanych z projektem. Jednym z gadżetów są ulotki w formie zakładanych biało-czerwonych opasek, jakie doskonale znamy z archiwalnych zdjęć i jakie noszą kombatanci. Na odwrocie opaski znalazło się miejsce dla łamigłówki. Jest labirynt, ikony, krzyżówka i zadanie do wykonania. Oprócz opasek motywy Muzeum AKtywnego znalazły się na przypinkachi wlepkach. Za realizację projektu graficznego odpowiedzialny jest Marcin Wierzchowski. Muzeum AKtywne to przełomowy projekt, który wprowadza nowe podejście w kontaktach z widzami za pośrednictwem strony internetowej www.muzeumaktywne.pl.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent