Morze ciche. Premiera książki

📅 poniedziałek 06.02.2017 do poniedziałek 20.02.2017
Morze ciche premiera książki
Emilio jest głuchy i mówi z trudem. Na szczęście jest Javier, sąsiad. Rozumie Emilia bez słów i tłumaczy mu, jak „usłyszeć” szum morza.

Poetycka i mądra opowieść o przyjaźni i rozstaniu. Historia, która daje wiarę w sens życia, nawet wtedy, gdy świat nie chce nas usłyszeć.

Jeroen Van Haele jest obecnie dyrektorem znanej belgijskiej firmy produkcyjnej realizującej programy telewizyjne. Po „Morzu cichym” opublikował w 2006 roku „Ook als je me niet ziet”, ilustrowaną książkę o szczęściu.

Sabien Clement studiowała ilustrację i projektowanie graficzne w Antwerpii. Zilustrowała wiele książek dla dzieci i młodzieży. Jej prace były wielokrotnie nagradzane. W 2008 r. otrzymała prestiżową belgijską nagrodę Gouden Uil dla oryginalnego holenderskiego dzieła literackiego w kategorii literatury młodzieżowej, a rok później flamandzką nagrodę Boekenpauw dla najlepszego ilustratora dla dzieci i młodzieży.

Morze ciche
Autor: Jeroen Van Haele