Moje miasto Warszawa – niezapomniana podróż po stolicy

📅 poniedziałek 06.11.2017 do niedziela 19.11.2017
książka dla dzieci opowiadająca o Warszawie

Do książki dołączony jest również audiobook, który powstał we współpracy z Biblioteką Akustyczną, będącą częścią Virtualo.
Za jego udźwiękowienie odpowiedzialny był Artur Królicki ze Studio TakTo, który przez kilka dni odwiedzał różne zakątki Warszawy, aby zebrać „dźwięki miasta”. Nagrane, autentyczne odgłosy z różnych miejsc stolicy trafiły do wersji audio książki „Moje miasto Warszawa”.

Publikacja została wzbogacona o dwa teksty edukacyjne dla rodziców i opiekunów autorstwa Dagny Ślepowrońskiej – psychologa i
psychoterapeuty rodzinnego, autorki poezji i książek dla dzieci oraz Joanny Olech – pisarki i promotorki czytelnictwa i dobrej literatury dla dzieci.

Książka „Moje miasto Warszawa” została przygotowana przez zespół pasjonatów, którzy kochają dzieci, mają doświadczenie w
pracy z nimi i włożyli całe serce, aby książka spodobała się najmłodszym. Publikacja jest zabawna, rozwija wyobraźnię przedszkolaków i chęć odkrywania miasta, ale również porusza ważne dla mieszkańców Warszawy tematy dotyczące czystej wody czy komunikacji miejskiej.

Książkę „Moje miasto Warszawa” wraz z audiobookiem CD otrzymają dzieci, które pierwszy raz idą do miejskiego przedszkola. W tym roku będzie to ok. 20 tys. najmłodszych warszawiaków. Jednocześnie publikacja w formie pliku audio dostępna jest do pobrania dla wszystkich ze strony: http://www.um.warszawa.pl/mojemiasto/  Wkrótce tytuł pojawi się również w formie ebooka przygotowanego przez Virtualo.

Czy i jak motywować dzieci