Moja Przygoda w Muzeum

📅 czwartek 30.04.2015 do niedziela 21.06.2015
Moja Przygoda w Muzeum

Wystawa powstała w  ramach współpracy Muzeum Okręgowego w Toruniu i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Od prawie czterdziestu lat Muzeum Okręgowe w Toruniu organizuje Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży MOJA PRZYGODA W MUZEUM. Mimo upływu czasu nie maleje zainteresowanie tą formą działalności popularyzującej eksponaty muzealne, dzieła sztuki, zarówno dawnej, jak i współczesnej. W dotychczasowych trzydziestu sześciu edycjach konkursu wzięło udział ponad trzysta tysięcy dzieci i młodzieży z kilkunastu krajów świata, a nagrodzono i wyróżniono około dwóch tysięcy młodych artystów.

Konkurs Moja przygoda w Muzeum ma charakter otwarty, nie narzuca zakresu tematycznego ani  nie określa techniki. Prace młodych twórców reprezentują wszystkie niemal techniki artystyczne, i, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, wprowadzane są nowe techniki, materiały i najnowsza technologia wykorzystywana w dziełach profesjonalnych artystów. Organizatorzy zapraszają do udziału w nim szeroki krąg przyjaciół muzeów z dolnego przedziału wiekowego. W gdańskiej prezentacji wyróżnionych i nagrodzonych prac nie zabrakło artystów  z Trójmiasta.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy i zapamiętania nazwisk młodych twórców. Może wkrótce spotkamy je na plakatach reklamujących indywidualne wystawy profesjonalnych kreatorów sztuki.