Międzypokoleniowy zawrót głowy, Gliwice

CH Forum, ul. Lipowa 1, Gliwice
📅 sobota 21.01.2017
międzypokoleniowy zawrót głowy

Z okazji święta wszystkich Babć i Dziadków zapraszamy 21 stycznia o godzinie 12:00 na Scenę FORUM. Lufcik na Korbkę wraz z seniorami z Teatru GTS oraz dziećmi z Centrum Bumerang (placówka opiekuńcza Stowarzyszenia GTW) przedstawią Międzypokoleniowy zawrót głowy!

Jeszcze na początku stycznia wiedzieli o sobie niewiele, ale postanowili to zmienić. Artyści teatralnego Lufcika zaprosili do współpracy seniorów i dzieci, podzielili na grupy robocze, przeprowadzili z nimi szereg zajęć aktorskich lub tanecznych i razem przygotowali zwariowany, patchworkowy spektakl.

Lufcik na Korbkę zwykle opowiada o śląsku po polsku. Także i tym razem będzie to opowieść o śląskim cudaku Podciepie – taka berybojka trochę śmieszna, trochę straszna. Nawiązująca do regionalnych opowieści, historii o straszkach i sprawach nie z tej Ziemi. Ale obiecujemy: wszyscy będą się świetnie bawić.

Po spektaklu artyści zapraszają na zajęcia warsztatowe – aktorskie oraz z teatru tańca. Aby wziąć udział w zajęciach przydadzą się: wyobraźnia, poczucie humoru i przymrużone oko. Dobra okazja, by bliżej przyjrzeć się zadaniom scenicznym. Spotkanie uświetni swą obecnością znakomity aktor, prywatnie również dziadek, Stefan Friedmann.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W imieniu artystów prosimy o punktualne przybycie.

21 stycznia, Dzień Babci i Dziadka 12:00 – 14:30

CH Forum, ul. Lipowa 1, Gliwice