Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne

różne lokalizacje
📅 czwartek 06.07.2017 do piątek 07.07.2017
Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne
32. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne będą trwały od 30 czerwca do 10 lipca 2017 r.

Jest to ważna dla miasta impreza o międzynarodowym charakterze organizowana przez Widzewskie Domy Kultury oraz Centrum Kultury Młodych. Gośćmi tegorocznej edycji warsztatów będą zespoły folklorystyczne z Gruzji, Puerto Rico, Serbii oraz z Rumunii.

Program pobytu to m.in. wspólna nauka tańców narodowych i regionalnych, zwiedzanie najciekawszych miejsc Łodzi oraz regionu łódzkiego, integracyjne wieczory przyjaźni, a przede wszystkim parady i koncerty dla mieszkańców Łodzi (koncert przy ulicy Piotrkowskiej oraz Koncert Galowy w Klubie Wytwórnia) i regionu. Koncerty odbędą się między innymi w: Dzierżąznej, Rokicinach, Rzgowie, Parzęczewie czy Rawie Mazowieckiej.

Warsztaty są wyjątkową okazją do zapoznania się z tradycją, obrzędowością i folklorem naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Tętniące energią, barwne widowiska i atmosfera fiesty przykuwają uwagę publiczności i mediów. Z roku na rok rośnie prestiż Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych jako imprezy, która w okresie letnim gromadzi tysiące ludzi podziwiających narodowy folklor innych krajów.

Szczegółowy program jest dostępny na stronach organizatorów: www.wdk.pl i www.ckm.lodz.pl