Miasteczko Zmysłów. Wielki piknik rodzinny w Białymstoku

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku – Galeria Spodki (ul. Św. Rocha 14)
📅 sobota 11.03.2017 do niedziela 12.03.2017
wolny
piknik rodzinny w Białymstoku
W Wojewódzkim  Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku – Galeria Spodki (ul. Św. Rocha 14),  w ramach drugiej edycji „Miasteczka Zmysłów” rusza weekendowa akcja dla dzieci i ich rodziców.
W Miasteczku na wszystkich czekają niezliczone atrakcje – ponad 20 interaktywnych eksponatów, które oddziałują na wszystkie zmysły i zainteresują nawet dorosłych. Będą złudzenia optyczne i prawa fizyki – wszystko co intryguje, ciekawi i jednocześnie uczy. Mniejsze dzieci zaprosimy do strefy zabaw plastycznych, manualnych, ruchowych, tanecznych. Będziemy bawić się kolorami, kształtami, fakturami, na pewno potańczymy, poskaczemy, nauczymy się pantomimy i zagramy na instrumentach. Tutaj także znajdziecie wielkie i małe klocki sensoryczne, basen z kulkami, tablice do projektowania, górkę piasku księżycowego – który jest wyjątkowo magiczny w dotyku i wiele innych atrakcji.

Do wspólnej zabawy zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat.

Dorośli mogą wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Dominikę Słomińską – neuropsychologa i psychologa dziecięcego. Od 2001 roku profesjonalnie wspiera ona rodziców oraz ośrodki szkolno-wychowawcze w całej Polsce w rozwoju dzieci. Wykłada na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką licznych prac naukowych w tych dziedzinach. Od niedawna łączy pasje pisarską z wiedzą psychologiczną (autorka między innymi „Kostka i Bruno. Bajki wychowajki”).
Formuła spotkań przewiduje zarówno elementy zajęć praktycznych jak i sporą dawkę wiedzy o tym,  w co się z dzieckiem bawić najczęściej, jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest aby w zabawie angażować wszystkie zmysły.

Akcja Miasteczko Zmysłów ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować. Wstęp jest wolny, do wyczerpania miejsc. Zapraszamy w sobotę i niedzielę od 10:00-17:00 (ostatnie wejście o 16:30). Dwugodzinne zajęcia psychologiczne rozpoczynają się w sobotę o 11:00 i 14:00,
w niedzielę zapraszamy na jedną sesję o 11:00.

W kolejny weekend Miasteczko Zmysłów zawita do Warszawy.
Organizatorem Akcji jest portal Babyonline.pl, Magazyn Mamo To Ja, a Partnerem całej Akcji – Kinder Niespodzianka. Dlatego najmłodsi będą mogli spotkać gigantyczną maskotkę Pana Kinderino przez cały czas trwania akcji. Pan Kinderino przygotował dla dzieci wiele dodatkowych niespodzianek
i upominków (balony, kolorowanki).

Czy i jak motywować dzieci

Szczegółowy plan oraz wszelkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miasteczkozmyslow.pl