Medyczny Uniwersytet dla Dzieci. Konkurs dla czytelników!

📅 poniedziałek 02.10.2017 do czwartek 05.10.2017
Medyczny Uniwersytet dla Dzieci

W Łodzi rusza Medyczny Uniwersytet Dziecięcy! Medyczny Uniwersytet Dziecięcy to projekt, który stwarza możliwość zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów intelektualnych, rozwijania pasji, a w szczególności pobudzania dzieci do nauki.

Chcemy zachęcić dzieci w wieku 7-12 lat do odkrywania i rozwijania swoich zainteresowań, a także poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania o funkcjonowaniu własnego ciała. Na zajęciach prowadzonych przez studenckie koła naukowe, mali studenci będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy i wcielić w rolę lekarzy, stomatologów, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych czy kosmetologów.

Dodatkowo zaplanowane są również zajęcia w Uczelnianym Laboratorium Ruchu i Wydolności Fizycznej Człowieka – DynamoLab, a także cykl zajęć podczas, którego mali studenci będą mogli stworzyć i wydrukować własny model na drukarce 3D.

Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, odpowiedzialna za projekt przygotowała 90 miejsc. Zajęcia rozpoczynają się uroczystą inauguracją 7 października i odbywać się będą w wybrane soboty do końca stycznia. Dzieci zapisywać można poprzez stronę internetową: www.mud.umed.pl.
Kontakt do Koordynatora projektu: Elżbieta Kuryś, tel. 508 403 197, email mud@fumed.pl.

Rekrutacja rozpoczęła się 22.09 i potrwa do 5 października lub do wyczerpania limitu miejsc.

Patronami medialnymi Medycznego Uniwersytetu Dziecięcego w Łodzi są: Radio Łódź i MiastoDzieci.pl

Zapraszamy na stronę internetową: www.mud.umed.pl

Limit miejsc wyczerpał się błyskawicznie, lecz my mamy dla Was niespodziankę!

Jedno bezpłatne miejsce na Uniwersytecie czeka na czytelników Miasta Dzieci!
Kto chętny? Ślijcie maila na adres monikak@miastodzieci.pl (temat: medycyna) – tam napiszcie imię i wiek dziecka, swoje nazwisko i numer telefonu oraz króciutko! napiszcie, dlaczego chcecie zapisać dziecko na Medyczny Uniwersytet. Na maile czekam do wtorku 3.10 do godz. 18.