Mamo, Tato, chodźmy na koncert! Zaczarowany Dźwiękogród, Katowice

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Zacisze 3
📅 niedziela 23.10.2016
Wstęp wolny i bezpłatne wejściówki
Mamo tato chodźmy na koncert plakat
Niedziela | 23 października 2016 | godz. 16.30

KATOWICE – Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Zacisze 3

Marcin Wyrostek Tango Corazon

Marcin Wyrostek – akordeon

Marcin Jajkiewicz – wokal

Mateusz Adamczyk – skrzypce

Daniel Popiałkiewicz – gitara

Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian

Piotr Zaufal – gitara basowa

Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Program:         słynne muzyczne melodie (A. Vivaldi, J.S Bach, A. Piazzolla),

muzyka z filmów („Król Lew”, „Kraina Lodu”)

Bezpłatne wejściówki dostępne w biurze Silesii oraz telefonicznie w godz.10-14 od 10.10.2016.

Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia rodzinne

Tango jest jednocześnie tańcem i formą muzyczną jednak szczególnie jest znane jako taniec towarzyski. Pochodzi z dalekiej Argentyny i graniczącego z nią Urugwaju (Ameryka Południowa). Wywodzi się od takich tańców jak habanera czy flamenco. Jego korzenie sięgają XIX wieku. Na początku nie było zbyt popularne i uchodziło za taniec ludzi ubogo urodzonych. Po zaprezentowaniu tanga w Europie i Ameryce Północnej, taniec ten odniósł wielki sukces. Zaczęły powstawać różne jego odmiany jak np. tango paryskie, tango amerykańskie, tango argentyńskie, tango fińskie czy nawet tango międzynarodowe. Tango stało się jednym z najbardziej popularnych tańców na świecie oraz symbolem Argentyny. Oczywiście wszelkim tańcom nierozerwalnie towarzyszy muzyka. Wraz z rozkwitem tanga, nastąpił również jego muzyczny rozkwit. Stało się ono popularne nie tylko wśród południowoamerykańskich kompozytorów ale i wśród twórców europejskich, w tym polskich. Instrumentem zawartym w praktycznie każdej kompozycji tanga jest akordeon. Dzięki niemu zdobył ogromną popularność. Jako że tango pochodzi z naszego zaczarowanego dźwiękogrodu, każde jego wykonanie z akompaniamentem akordeonu przenosi w słuchaczy do gorącej Argentyny. Wśród naszych muzycznych podróży po zaczarowanym dźwiękogrodzie znajdziemy również największe przeboje muzyki „klasycznej” i nie tylko! „Zima” Antonio Vivaldiego pomoże nam wyobrazić sobie porę roku, która już za parę chwil zagości na nasze podwórka, a szybkie przebiegi w toccacie i preludium przyprawią nas o zawrót głowy. Usłyszymy również największe przeboje muzyki filmowej m.in. piosenkę z filmu „Król Lew” czy piosenkę z najpopularniejszej z bajek ostatnich czasów – „Kraina lodu”. Dajmy się ponieść kolorowym barwom zaczarowanego dźwiękogrodu.