Mały wielki Kraków:  Odkrywamy Uniwersytet

Pałac Krzysztofory
📅 niedziela 25.09.2016
Odkrywamy Uniwersytet
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza dzieci na wyjątkowe wydarzenie realizowane w ramach projektu „Muzeomania”:

25 września, godz. 11.00, start w Pałacu Krzysztofory
Z cyklu „Mały wielki Kraków”:  Odkrywamy Uniwersytet

Spacer dla dzieci w wieku 9-12 lat.
O Krakowie mówi się, że jest miastem uniwersyteckim. Może dlatego raz w roku władzę przejmują w nim studenci, kiedyś nazywani żakami? Opowieść o barwnej historii Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczniemy w samym jego sercu, czyli w Collegium Maius. W trakcie wędrówki przemierzymy dawną dzielnicę uniwersytecką i przespacerujemy się po wyjątkowym ogrodzie, w którym czeka na nas wiele ciekawych niespodzianek.

Na wydarzenie wstęp jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl, tel. 12 426 50 60. Zapraszamy!

Czy i jak motywować dzieci