Mały krok w belle epoque. Dzień Dziecka w MNK

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach i przestrzeń miasta w najbliższej okolicy Rynku Głównego
📅 sobota 03.06.2017
5 zł od uczestnika
Mały krok w belle epoque
Z okazji Dnia Dziecka w sobotę 3 czerwca zapraszamy do podróży w czasie. Cofniemy się o ponad 100 lat – do epoki tak wyjątkowej, że nazwano ją piękną. Do czasów, gdy po krakowskim rynku jeździły dorożki i konne tramwaje, po plantach spacerowały damy w kapeluszach i panowie w cylindrach, a kawiarnie kusiły zapachem kandyzowanych owoców.

Podczas warsztatów dowiemy się, jak dawniej spędzały wolny czas krakowskie rodziny: jak wychowywano dzieci, w co się bawiono, w co grano, a nawet o czym najchętniej plotkowano. Dowiemy się, czym były żywe obrazy, kto grywał w krokieta i jakie figle i psoty umilały dzieciom czas spędzany przy stole. Na zakończenie, tak jak nasi przodkowie, spróbujemy sobie wyobrazić świat za następne 100 lat.
Warsztaty odbędą się w konwencji gry miejskiej i muzealnej.

Do wspólnej zabawy zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Koordynacja i prowadzenie: Katarzyna Maziarz, Jagoda Gumińska-Oleksy (Dział Edukacji MNK)
Prowadzenie części warsztatowej: Magdalena Guzik i Ewelina Krawczyk oraz studentki Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego – Aleksandra Wnęk, Aleksandra Kopańska, Monika Czerwińska, Katarzyna Macias, Patrycja Falecka, Aleksandra Nicewicz, Patrycja Gołaszewska
Współpraca i opieka nad częścią miejską gry: Dyrekcja i grono pedagogiczne Przedszkola nr 90 – Bożena Mąsior (Dyrektor), Anna Węglarz, Danuta Domańska, Anna Bartyzel, Dorota Bajer, Maria Rosół, Angelika Mazurczyk, Iwona Sauczek, Renata Gluzińska, Jadwiga Kasperkiewicz, Danuta Romańska, Róża Małczyk, Alicja Steczko

Informacje dodatkowe:
– Czas trwania: godz. 10.00–14.00 (można dołączyć o dowolnej porze między godz. 10.00 a 13.00)
– Miejsce: startujemy na Plantach, przy pomniku Artura Grottgera, i dopiero stamtąd, odnajdując kolejne stanowiska, przechodzimy do Galerii w Sukiennicach.
– Sugerowany wiek dzieci: 4–7 lat
– Bilet: 5 zł od uczestnika
–  Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja: tel. 12 433 57 44 (w dni powszednie w godz. 9.00-16.00), e-mail: rezerwacja@mnk.pl

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Organizatorzy:
– Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie