Mały Chór Wielkich Serc – wzruszający występ już w niedzielę

Manufaktura
📅 niedziela 10.12.2017
Mały Chór Wielkich Serc – wzruszający występ już w niedzielę

Niedzielne popołudnie (10.12) upłynie w Manufakturze przy dźwiękach kolęd i muzyki na Boże Narodzenie. Do Piernikowej Chaty z koncertem przyjedzie kilkudziesięcioosobowy zespół dziecięcych wokalistów o ogromnych sercach. Mały Chór Wielkich Serc wystąpi między 14. a 18. na scenie w rotundzie.

Swój występ artyści dedykują w szczególności najmłodszym gościom Manufaktury i podopiecznym łódzkich świetlic środowiskowych. Usłyszymy znane kolędy – „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Cicha noc” oraz kompozycje autorskie, prowadzącego zespół franciszkanina, o. Piotra Kleszcza – „Prowadź gwiazdo nas”, „Emmanuel” czy „Malutki Jezu mój”. – Nic tak nie koi, a jednocześnie wywołuje uśmiech na twarzach ludzi jak kolędy śpiewane przez Mały Chór Wielkich Serc. Muzyka na żywo zawsze wprowadza naszych gości w wyjątkową atmosferę – podkreśla Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury.

Mały Chór Wielkich Serc powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p.w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50. dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest ojciec Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chóru teksty.

Główna działalność chóru to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej… Podejmują charytatywną współpracę z hospicjami, pogotowiami opiekuńczymi, domami dziecka, świetlicami i Caritas. Odwiedzili wiele miast, miejscowości w Polsce i za granicą. Zespół ma na swoim koncie liczne sukcesy. Współpracuje z grupą „Saruel” i Stanisławem Sojką oraz z włoskim chórem dziecięcym „Piccolo Coro 'Mariele Ventre’ dell Antonio”. Grupa występowała na scenie obok takich gwiazd jak Piotr Szczepanik, Mietek Szcześniak czy Arka Noego.