Maluszki w Muzeum

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska Dwór Artusa, Gdańsk
📅 niedziela 23.10.2016 do sobota 12.11.2016
warsztaty dla maluszków w muzeum
Serdecznie zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym Maluszki w Muzeum wszystkie dzieci w wieku 1- 3 lat !

Warsztaty utworzone zostały z myślą o dzieciach, które na co dzień pozostają w domu z rodzicem lub opiekunem (grupy zorganizowane zapraszamy na lekcje muzealne).

Dzieci już od pierwszych chwil życia potrzebują pozytywnych bodźców aby się prawidłowo rozwijać. Wizyta w nowym miejscu połączona ze spotkaniem z rówieśnikami, a także wzbogacona o nowe wrażenia wzrokowe i słuchowe wspomoże kształcenie poczucia estetyki oraz wrażliwości na piękno, a przede wszystkim wychowanie w duchu poszanowania dla własnego dziedzictwa.

W scenariuszach spotkań znajdują się zabawy ogólnorozwojowe, integracyjne, socjalizujące, połączone z pierwszymi próbami kontemplacji sztuki – słuchaniem muzyki klasycznej, poszukiwaniami motywów architektonicznych oraz zdobniczych.

Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji,
po przesłaniu wypełnionej karty uczestnika
na adres:

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

sowa@mhmg.pl

Tel. 58 76 79 150,

58 76 79 135,

58 76 79 172.

O zakwalifikowaniu i rozpoczęciu zajęć Dział Edukacji będzie informował indywidualnie.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach (max.12 osób): we wtorki lub czwartki
w godzinach 10.30 – 11.15
w oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska (Ratusz Głównego Miasta oraz Dwór Artusa). O przyjęciu do wybranej grupy, decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za udział w zajęciach: 10 zł – 1 zajęcia, 70 zł – karnet 8 zajęć. (opiekunowie uczestniczą w zajęciach obowiązkowo i bezpłatnie, przewidziano 1 opiekuna na dziecko).

Serdecznie zapraszamy !!!