Małopolskie Półkolonie – czyli jak można pomóc dzięki zabawie i nauce

ul. Siemiradzkiego 17/2
📅 poniedziałek 21.08.2017 do piątek 25.08.2017
Małopolskie Półkolonie – czyli jak można pomóc dzięki zabawie i nauce
Fundacja Poland Business Run, na co dzień zajmująca się pomocą osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, postanowiła po raz pierwszy wystartować z akcją półkolonii.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest aktywność, zarówno fizyczna, jak i psychiczna, dlatego chcemy wpajać ich znaczenie od najmłodszych lat. Naszą ideą jest stworzenie miejsca, w którym dzieci w okresie wakacyjnym, zamiast spędzać całe dnie przed komputerem, będą miały możliwość rozwijania swoich pasji, zdobywania wiedzy i wzbudzania ciekawości do świata. Będzie to możliwe dzięki zróżnicowanej tematyce  zajęć, oraz profesjonalnej kadrze.

Każdy tydzień, to inny motyw przewodni, wokół którego dzieci będą mogły aktywnie i kreatywnie spędzać czas. Zadbamy o to, aby dzieci z jednej strony poszerzały swoją wiedzą z zakresu kultury i obyczajów, a z drugiej rozwijały swoje zdolności manualne i ruchowe.

Dzięki naszemu partnerowi, jakim jest Województwo Małopolskie, będziemy mogli skorzystać z wielu ciekawych edukacyjnie miejsc na mapie Krakowa! Jak podkreśla Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM, Krzysztof MarkielKażdego roku rodzice głowią się, jak zagospodarować wolny czas swoim pociechom z pożytkiem dla ich rozwoju. Czasem szczególnym są wakacje, kiedy to zamiast szkoły pojawia się dużo wolnego czasu. Na szczęście zapracowanym rodzicom z pomocą przychodzą Ci, którzy w sposób profesjonalny proponują mądre i aktywne spędzanie czasu dla dzieci odpoczywających od nauki. Wszak nie każde dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek. W mieście wcale nie musi być nudno i czas wolny warto sobie umilić biorąc udział w ofercie zajęć, które niewątpliwie pomogą dziecku rozwijać swoje hobby, wykształcić potrzebne umiejętności ale i odwiedzić miejsca, w których nie bywają zbyt często. „Małopolskie półkolonie” stanowią przykład umiejętnego połączenia odpoczynku i zabawy z animacją kulturową i to taką, która będzie miała miejsce w atrakcyjnych instytucjach kultury – już same te miejsca: muzea czy Cricoteka to nie lada atrakcja! Ach, dobrze byłoby mieć takie wakacje! W akcję włączył się także Uniwersytet Jagielloński, udostępniając nam między innymi Ogród Botaniczny i Muzeum Farmacji.

Wszystkie środki finansowe uzyskane z organizacji półkolonii, przeznaczone zostaną na pomoc Soni, która intensywnie pracuje nad powrotem do zdrowia. Żeby się to udało, potrzebuje naszego wsparcia. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 -12 lat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą 🙂

Sprawmy, aby te 2 miesiące pozostały na długo w pamięci!

Harmonogram:

I turnus (książki): 17.07. – 21.07 – brak wolnych miejsc

II turnus (sport): 24.07. – 28.07 – brak wolnych miejsc

III turnus (kultura i obyczaje): 31.07. – 04.08

IV turnus (sztuka): 07.08. – 11.08

Czy i jak motywować dzieci

V turnus (zwierzęta): 14.08. – 18.08. (z wyjątkiem 15.08. – dzień wolny)

VI turnus (rośliny): 21.08. – 25.08

VII turnus (nauki ścisłe): 28.08. – 31.08

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Lokalizacja: ul. Siemiradzkiego 17/2, Kraków (siedziba Fundacji Poland Business Run)

Koszt tygodniowego turnusu to 550 zł (przy zapisie rodzeństwa udzielamy 5% rabatu na zapis każdego kolejnego dziecka)