Małopolskie Dni Książki Książka i Róża

📅 czwartek 24.04.2014 do piątek 25.04.2014
Małopolskie Dni Książki Książka i Róża

W tym czasie (23-24 kwietnia), w księgarniach, na kupujących czekają rabaty a do każdej zakupionej książki dodawana jest róża. Równie ważnym aspektem obchodów są liczne imprezy towarzyszące, organizowane przez biblioteki w całym regionie.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, jak co roku przygotowała wiele ciekawych wydarzeń.

Gala finałowa konkursu Drzewo Recenzji 23 kwietnia rozpoczęła obchody Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża" na Rajskiej. Odbyło się również spotkanie się z Mariuszem Wollnym i jego nową książką „Z Kacprem Ryxem po renesansowym Krakowie. Przewodnik".

Na spotkanie z prof. Jerzym Stuhrem, zapraszamy 24 kwietnia, o godz. 17.00 (ul. Rajska 1, sala 315, III piętro). Będzie ono swoistą opowieścią o mocy sprawczej słowa pisanego, historii tworzenia biblioteki domowej oraz tajemniczej liście bestsellerów zapraszamy

Zwieńczeniem działań w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża" będzie 25 kwietnia Katalońska Noc w Bibliotece, podczas której rozegrana zostanie gra terenowa „Spodziewaj się inkwizycji", na warsztaty tańca z chustą oraz występ zaprosi zespół Aire Andaluz, o związkach sztuki i kuchni porozmawiamy z Adamem Chrząstowskim, spotkanie z hiszpańskim komiksem zorganizuje Małopolskie Studio Komiksu. Na łowców książkowych okazji czekać będzie Kiermasz Książek Wycofanych ze zbiorów Biblioteki a także akcja Drugie Życie Książki.

Nie zabraknie gier i zabaw hiszpańskich dla dzieci i młodzieży oraz wycieczek po znanych i nieznanych miejscach w Bibliotece. Tego dnia również wszystkie agendy Biblioteki czynne będą do godziny 24.00.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM WYDARZEŃ W DNIACH 24-25 KWIETNIA:

24 kwietnia 2013:

·         Wernisaż wystawy i gala finałowa konkursu „Mój region – moja zakładka. Śladami Oskara Kolberga" – godz. 11.00, Oddział dla Dzieci „Rajskie Jabłuszko"

·         Wernisaż wystawy i gala finałowa konkursu „Moja wymarzona książka" – godz. 14.30, Oddział dla Dzieci „Rajskie Jabłuszko"

·         Spotkanie z prof. Jerzym Stuhrem – godz. 17.00, sala 315

25 kwietnia Katalońska Noc w Bibliotece:

·         Występ zespołu S@S – godz. 19.00, sala 53

·         Gry i zabawy hiszpańskie dla dzieci – godz. 19.00, Oddział dla Dzieci Rajskie Jabłuszko

·         „Spodziewaj się inkwizycji"– gra terenowa, godz. 19.00, hol główny

·         Komiks hiszpański – godz. 19.00, Arteteka WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)

·         Kiermasz Książek Wycofanych ze zbiorów Biblioteki – godz. 19.00, Zapis Centralny

·         „Hiszpania po krakowsku" – wernisaż wystawy, godz. 19.30, parter