Małe Centrum Lata – półkolonia z tańcem, teatrem i cyrkiem

Jana Pawła II 232
🗺 mapa
📅 wtorek 09.08.2016 do wtorek 16.08.2016
Małe centrum lata nck
Małe Centrum Lata to propozycja Krakowskiego Centrum Choreograficznego dla dzieci w wieku 5-9 lat, obejmująca intensywne zajęcia artystyczne oraz zabawy i wypoczynek na świeżym powietrzu w ostatni tydzień wakacji od 22 do 26 sierpnia.

Oferta skierowana jest zarówno do dzieci regularnie uczęszczających na zajęcia, jak i tych, które chcą aktywnie i twórczo spędzić wakacyjny czas. 26 sierpnia odbędzie się pokaz dla rodziców wieńczący tygodniowe warsztaty z tańca, teatru i cyrku.

W ramach Małego Centrum Lata warsztaty poprowadzą profesjonalni pedagodzy oraz aktywni artyści:

  • Anna Chmiel-Kowalska (taniec),
  • Mikołaj Kubowicz (cyrk),
  • Wojciech Terechowicz (teatr).

Koszt:

cena promocyjna: 380 złotych (wpłata do 20 czerwca) oraz dla dzieci uczęszczających na regularne zajęcia Małego Teatru Ruchu
cena regularna: 450 złotych

Cena obejmuje także koszt drugiego śniadania i obiadu w Bistro Marchewka w Nowohuckim Centrum Kultury.

informacje i zapisy: kcc@nck.krakow.pl

www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

Krakowskie Centrum Choreograficzne

Nowohuckie Centrum Kultury
Jana Pawła II 232, Kraków

ZOBACZ FILM Z POPRZEDNIEJ EDYCJI https://www.youtube.com/watch?v=r9QQPu7pnDM

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ EDYCJI http://kcc.nck.krakow.pl/?v1=gal&v2=23&v3=Male_Centrum_Lata_2015&v4=watch

PEDAGODZY:

Wojciech Dawid Terechowicz

Śpiewak, aktor, reżyser, retor, nauczyciel sztuki aktorskiej, instruktor dramy stosowanej. Praktykę zawodową prowadzi już od 20 lat.  Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ukończenia szkoły pracował jako aktor lalkarz, aktor dramatyczny, aktor musicalowy, śpiewak klasyczny oraz pedagog. Jako solista preferuje muzykę baroku i klasycyzmu, ale też repertuar pieśniarski późniejszych epok. W swojej pracy dydaktycznej zrealizował wiele projektów teatralnych. Teatr Hothaus, którego jest dyrektorem w ciągu sześciu lat działalności zrealizował  49 premier. Jako pedagog opracowuje własne techniki szkolenia aktora, sprawdzając je na tworzonych przez siebie zespołach aktorskich. To co wyznacza jego szlaki artystyczne i pedagogiczne to eksperyment w dziedzinie sztuki scenicznej. Od ubiegłego raku współpracuje z Uniwersytetem Pedagogicznym w celu wdrożenia dramy w program kształcenia studentów wydziałów artystycznych. Od 6 la pracuje nad własną metodą dramy i dramaterapii prowadząc indywidualna praktykę. Autor podręcznika „Mowa lekka, swobodna i wyraźna. Emisja głosu z elementami fonetyki” i pomysłodawca jedynego w Polsce Survivalu Teatralnego.

,,W swojej praktyce niezwykle cenię pracę z dziećmi i młodzieżą. Obserwuję jakim skarbem dla każdego człowieka jest sztuka, która ocala w nas dziecko wewnętrzne. Dziecko to otwiera szeroko oczy na świat pozwalając odkrywać niezwykłości dnia codziennego. Właśnie dlatego pracuję z dziećmi i młodzieżą, żeby pozostali jak najdłużej w kontakcie z własnym dzieckiem wewnętrznym. Sztuka jest jedynym narzędziem, poprzez które docieramy do głębi osobowości bez drastycznej inwazji.  Od dzieci uczę się wiele, dzieci są inspirujące, dzieci są też iskrą zapalającą inne sfery działania” W. Terechowicz.

Więcej informacji: http://hothaus.wix.com/wojciechdterechowicz

Opis zajęć

Zajęcia aktorskie pt. aktor w ruchu. Zajęcia są ukierunkowane na działania ruchowe w połączeniu z wyrazem aktorskim. Ćwiczenia z ekspresji, koncentracji i wyobraźni. Dynamizm i statyczność to dwa rodzaje ekspresji, którymi będziemy głownie się posługiwać.  Podczas zajęć pracujemy nad przełożeniem treści na ruch i stworzeniem czytelnej opowieści na bazie ruchu lub tańca. Całość będzie prowadziła do krótkiej formy pokazu studyjnego.

Anna Chmiel-Kowalska

Urodzona w 1986 roku. Pedagog, instruktorka tańca i fitness. W latach 2006-2013 prowadziła zajęcia fitness w jednym z krakowskich Wellness Club. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplomowany pedagog nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, autorka pracy „Sposoby reagowania na sytuacje stresowe w relacjach interpersonalnych dzieci w klasach I-III”. Od 2011 roku do czerwca 2015 pracowała jako nauczyciel przedszkolny w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 88 w Krakowie, od września 2015 pracuje jako nauczyciel wczesnoszkolny w Szkole Podstawowej nr 88 w Krakowie. Od października 2015 studentka Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filologi Polska, kierunek : Logopedia (Metoda Krakowska).

W 2007 roku uczęszczała na zajęcia otwarte GRUPYboso.W 2007 roku uczęszczała na zajęcia otwarte GRUPYboso. W latach 2008 – 2014 tancerka Krakowskiego Teatru Tańca.
Udział w spektaklach Eryka Makohona: „Duety metafizyczne” (2008), „ballada o Ciszy” (2008), „Siódma żona Ósmego” (2009), „White” (2009), „Dym” (2010), „Anakolut” (2010), „TAKARAZUKA camp” (2010), „Poliamoria” (2013).Udział w spektaklu reżyserii Karola Nowakowskiego (kreacja ruchu: Eryk Makohon) „IN”(2011). Udział w spektaklu reżyserii Aleksandra Kopańskiego „In between” (2012).

Od września 2014 prowadzi Mały Teatr Ruchu przy Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Opis zajęć

Zajęcia wypełnione przede wszystkim zabawą, ukierunkowane na pobudzanie świadomości ciała i rozwijanie pamięci ruchowej (krótkie kombinacje taneczne). Warsztat będzie zawierał także  ćwiczenia bazujące na kontakt improwizacji oraz relaksacji w relacji z drugą osobą.  Proponowane metody pracy są podstawą w codziennej pracy Małego Teatru Ruchu, działającego przy Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Mikołaj Kubowicz

Mikołaj Kubowicz – cyrkiem zajmuje się już 7 lat. Specjalizuje się w żonglerce kontaktowej i klasycznej. Ostatni rok spędził w Sankt Petersburgu pracując w Upsala Circus – jedynym na świecie cyrku dla huliganów. Występował i prowadził warsztaty w takich krajach jak: Rosja, Ukraina, Francja, Niemcy, Czechy i Chorwacja. Aktualnie występuje w Teatrze Los Fuegos, Light Art Studio oraz prowadzi własny projekt „Podaruj Cyrk” razem z wolontariuszami z organizacji STRIM. W ciepłe weekendy można zobaczyć jego występy na Rynku Głównym w Krakowie.

O zajęciach:

Cyrk to wspaniała i uniwersalna dyscyplina sztuki, która bawi i uczy ludzi w każdym wieku. Rozwija koordynację, kreatywne myślenie i umiejętność pracy w grupie. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe techniki cyrkowe. Będzie też miejsce na zabawy, żeby nikt z nowych adeptów sztuki cyrkowej przypadkiem się nie zniechęcił.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent