Luty w Muzeum Miasta Łodzi

Łódź, ul. Ogrodowa 15
📅 piątek 23.02.2018 do środa 28.02.2018
Wrzesień w Muzeum Miasta Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z planami Muzeum Miasta Łodzi na najbliższy czas.

MUZEUM MIASTA ŁODZI

23-25 lutego (piątek-niedziela), godz. 14:00
„Weekend z Samuelem Hirszenbergiem”
Oprowadzanie po Muzeum Miasta Łodzi z prezentacją dzieł Samuela Hirszenberga z cyklu „Odkrywaj z nami Łódź. Czas na Muzeum”
Zbiórka: hol główny
Bilety: 3 zł normalny, 1 zł ulgowy

„Weekend z…” to cykl wydarzeń oraz aktywności edukacyjnych odbywających się raz w miesiącu i związanych z ważnymi dla Łodzi postaciami, których pamiątki i przedmioty osobiste prezentowane są w ramach ekspozycji „Panteon Wielkich Łodzian”. Na „Weekend z…” składają się otwarte oprowadzania (na których można poznać wielkich łodzian z innej strony – nie przez pryzmat dokonań, które ich rozsławiły, ale takimi, jakimi byli prywatnie), prezentacja wybranych eksponatów ze zbiorów Muzeum (niepokazywanych na co dzień na ekspozycjach), a dla najmłodszych karty z ciekawymi zadaniami.

23 lutego (piątek), godz. 16:30-18:00
Oprowadzanie po wystawie „Wokół Wielkiej Łodzi” dla osób z dysfunkcją wzroku
z przewodnikiem deskryptorem z cyklu „Muzeum na wyciągnięcie ręki”
Prowadzenie: Paulina Długosz
Zbiórka: hol główny
Bilety: 3 zł normalny, 1 zł ulgowy

28 lutego (środa), godz. 17:00
Wernisaż wystawy „Srebrne inspiracje. Jan Kaliński – biżuteria artystyczna”
Miejsce: Sala Lustrzana

Dla grup zorganizowanych
Listopad 2017 – marzec 2018
„W poszukiwaniu ziemi obiecanej”
Lekcja muzealna towarzysząca wystawie „Wokół wielkiej Łodzi”
Bilety: ulgowe 10 zł
Zapisy: 42 254 90 11 / edukacja@muzeum-lodz.pl

Zajęcia prezentujące sylwetki i historie znanych łodzian, którzy przyczynili się do gospodarczego i kulturalnego rozwoju miasta. Lekcja obejmuje zwiedzanie wystawy oraz Pałacu Izraela Poznańskiego, a także warsztat plastyczny.

„Nie tylko kamienice i pałace”
Lekcja muzealna towarzysząca wystawie „Wokół wielkiej Łodzi”
Bilety: ulgowe 10 zł
Zapisy: 42 254 90 11 / edukacja@muzeum-lodz.pl

Zajęcia z zakresu urbanistyki i historii sztuki podejmujące temat przestrzennego i architektonicznego rozwoju miasta Łodzi. Lekcja obejmuje prezentację makiety wraz z filmem „Zaginiony kwartał”, zwiedzanie wystawy oraz warsztat plastyczny.