Ludowe Echa Kurdwanowa

🗺
📅 sobota 18.06.2016
Ludowe Echa Kurdwanowa krakow
Poprzez Ludowe Echa Kurdwanowa pragniemy  przybliżyć piękno i wartość sztuki ludowej, szczególnie tej lokalnej.

W programie znajdą się koncerty z udziałem regionalnych amatorskich zespołów folklorystycznych. Przewidziane są również konkursy i gry związane z Małopolską. Ponadto chcemy udostępnić twórcom ludowym możliwość zaprezentowania swojej oferty. Stąd warsztaty rękodzieła artystycznego i stoiska, na których będzie można nabyć unikalne wytwory sztuki ludowej.

Jesteśmy przekonani, że będzie to wspaniałe święto folkloru, wypełniane żywą muzyką, niecodziennymi spotkaniami z  twórcami ludowymi, jak również atmosferą radości i przyjaźni.

ORGANIZATOR: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego PATRONAT HONOROWY:Dzielnica XI Miasta Krakowa Podgórze Duchackie

DATA:18.06.2016

MIEJSCE:
– Park Kurdwanów (plener, okolice muszli koncertowej)

GODZINA:
15.00-19.00

ADRESAT WYDARZENIA:

– społeczność dzielnicy XI i okoliczni mieszkańcy, miłośnicy folkloru

– Władze Miasta Krakowa i władze samorządowe

– regionalni twórcy i amatorskie zespoły folklorystyczne z Małopolski a także okolic

– miłośnicy i pasjonaci sztuki ludowej