Ludowe Echa Kurdwanowa – święto folkloru dla dzieci i rodziców

Park Kurdwanów
📅 niedziela 11.06.2017
Ludowe Echa Kurdwanowa
Międzyszkolny Ludowy  Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. K.I. Gałczyńskiego organizuje wydarzenie plenerowe LUDOWE ECHA KURDWANOWA.Wydarzenie jest adresowane do mieszkańców Dzielnicy XI i okolic, władz Miasta Krakowa, środowiska samorządowego, regionalnych twórców a także amatorskich zespołów folklorystycznych z Małopolski i okolic, jak również  miłośników folkloru.

Poprzez Ludowe Echa Kurdwanowa pragniemy przybliżyć piękno i wartość sztuki ludowej, szczególnie tej lokalnej.

W programie znajdą się koncerty z udziałem regionalnych amatorskich zespołów folklorystycznych. Przewidziane są również konkursy i gry związane z Małopolską. Ponadto chcemy udostępnić twórcom ludowym możliwość zaprezentowania swojej oferty. Stąd warsztaty rękodzieła artystycznego i stoiska, na których będzie można zapoznać się z wytworami sztuki ludowej.

Gościem specjalnym będzie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Jesteśmy przekonani, że będzie to wspaniałe święto folkloru, wypełniane żywą muzyką, niecodziennymi spotkaniami z  twórcami ludowymi, jak również atmosferą radości i przyjaźni.

DANE DOTYCZĄCE WYDARZENIA:

NAZWA
LUDOWE ECHA KURDWANOWA

ORGANIZATOR
Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”
Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego

PATRONAT HONOROWY:
Dzielnica XI Miasta Krakowa Podgórze Duchackie

DATA
11.06.2017 r.

MIEJSCE
Park Kurdwanów (plener, okolice muszli koncertowej)