Lublin dla OKOa – OKO dla Lublina

📅 środa 10.09.2014 do środa 24.09.2014
Lublin dla OKOa – OKO dla Lublina

Szanowni Mieszkańcy Lublina!

Ośrodek Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (OKO) zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazywanie w formie darowizny lub udostępnienie do dokumentacji  książek dla dzieci z lat 50. i 60. XX wieku i starszych, które posiadają Państwo w swoich księgozbiorach domowych. Ich zły stan techniczny nie zmniejsza wartości poszukiwanych przez Bibliotekę woluminów.

Apelujemy do Państwa, ponieważ książki dla dzieci na naszych oczach zmieniają się, a te sprzed lat, na których wychowywały się poprzednie pokolenia, często, jako zniszczone i nieatrakcyjne oddawane są na makulaturę i bezpowrotnie znikają. Pragniemy temu procesowi zapobiec poprzez działania utworzonego Ośrodka Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie ( Filia nr 30 MBP, 20-844 Lublin ul. Braci Wieniawskich 5) i oprócz promowania nowości wydawniczych, upowszechniać wiedzę o archiwalnej książce dla dzieci – o ciekawej treści i szacie graficznej – podnieść jej znaczenie w powszechnej świadomości do rangi dzieła sztuki.  Dzięki Państwa życzliwości udało nam się zgromadzić do tej pory ponad 1500 woluminów.

Z pomocą Państwa mamy nadzieję stworzyć ważne dla naszego miasta miejsce, z którym mieszkańcy będą mogli się utożsamiać i traktować Ośrodek Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, jako instytucję, do której funkcjonowania aktywnie się przyczynili i ją współtworzyli.

W zamian Ośrodek Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie deklaruje szeroki zestaw działań popularyzatorskich i edukacyjnych oraz możliwość korzystania w celach naukowych z pozyskanych od Państwa, opracowanych i zdigitalizowanych zbiorów.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę  i pragniemy Państwa zaprosić do zaangażowania się  w tę ważną akcję społeczno-kulturalną na ternie naszego miasta.

Miejsce do przekazywania książek:
Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Kontakt: Krystyna Rybicka