Lubimy książki – Nadmorski Plener Czytelniczy z pięknym widokiem

Bulwar Nadmorski im.Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia,
📅 piątek 29.07.2016 do niedziela 31.07.2016
nadmorski plener czytelniczy

Nadmorski Plener Czytelniczy wpisał się na stałe w program gdyńskich wydarzeń wakacyjnych. W tym roku po raz piąty w nadmorskim klimacie będzie można kupować nowości czytelnicze i spotykać się ze swoimi ulubionymi autorami. Na bulwarze Nadmorskim pojawi się 90 wystawców i 60 pisarzy, między innymi autorzy nominowani w tym roku do Nagrody Literackiej GDYNIA. Na święto książki zapraszamy w ostatni weekend lipca.

Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o obecnych i przyszłych miłośnikach literatury – mieszkańcach i licznie odwiedzających Trójmiasto turystach. To wydarzenie o charakterze otwartym, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących – mówi Dorota Sadowińska-Rzepka, koordynator projektu Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni.

Tradycyjnie wyjątkową atmosferę będą tworzyć stali goście pleneru: Jerzy Bralczyk, Hanna Bakuła, Marta Fox, Barbara Kosmowska, Grzegorz Miecugow, Marek Przybylik, Eustachy Rylski i Stefan Szczepłek. Do tego jakże znanego już bywalcom pleneru grona dołączą w tym roku Janusz Leon Wiśniewski i Tomasz Sekielski, którzy porozmawiają między innymi o nieprawdopodobnych scenariuszach pisanych przez życie. Natomiast na temat scenariuszy telewizyjnych i świata show-biznesu nikt nie będzie miał tyle do powiedzenia co felietonistka i scenarzystka Ilona Łepkowska. O wyzwaniach i zmaganiach z naturą, ludźmi i samą sobą Ewa Dyakowska-Berbeka, żona tragicznie zmarłego alpinisty Maćka Berbeki. Rzeczywistość widzianą oczyma pisarki pokażą nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia Renata Lis i Weronika Murek, ale także Anna Król i debiutująca autorka Salcia Hałas. W podróż po egzotycznych krajach zabierze czytelników Katarzyna Boni, która specjalizuje się w opisywaniu nietypowych smaków, egzotycznych kuchni i inspirujących tradycji związanych z jedzeniem. Wśród autorek bestsellerów pojawią się Agnieszka Tyszka i Nina Reichter. Jak przystało na plenerową imprezę pojawią się tematy lifestylowe, które zaprezentują znane blogerki: Katarzyna Tusk i Zofia Cudny.

Plenerowy relaks wśród książek ożywią muzycznie występy zespołów: Big Jack. Trio Jacka Siciarka oraz Jo & Lazy Fellow.

Miłością do książek warto zarażać już od najmłodszych lat, w związku z tym sporo atrakcji skierowanych jest do najmłodszych, zachęca do wizyty na bulwarze Nadmorskim Dorota Sadowińska-Rzepka – na nich czekają szczególne atrakcje: literacko-plastyczne warsztaty z autorką wierszy dla dzieci i biologiem morza Patrycją Wojtkowiak-Skórą oraz ilustratorkąNatalią Uryniuk, a także warsztaty z ilustratorem Danielem de Latour. Jak zwykle będzie też okazja do wspólnego czytania bajek z Fundacją Miasto Słów. O swojej działalności na rzecz ochrony przyrody oraz książkach jej poświęconych nie tylko dzieciom opowie znany dziennikarz i ekologAdam Wajrak. Natomiast warsztaty motywacyjne dla dzieci i młodzieży poprowadzi Michał Zawadka, autor książek społecznych i mówca motywacyjny.

Nadmorski Plener Czytelniczy
Bulwar Nadmorski
Od piątku do niedzieli: 29-31 lipca 2016.
Godziny otwarcia:
w piątek w godz. 12.00-19.00,
w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.
Wstęp wolny.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie:

Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.