Łódzkie Skrzydła 2017 – XXIII Przegląd Piosenki o Łodzi

AOIA, Łódź, ul. Zachodnia 54/56
📅 sobota 25.03.2017 do sobota 29.04.2017
obraz kobieta w łodzi przegląd piosenki o Łodzi
XXIII Przegląd Piosenki o Łodzi ,,Łódzkie Skrzydła”2017 odbędzie się 25 i 26 kwietnia 2017 r. w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, przy ul. Zachodniej 54/56 w Łodzi. Początek o godz. 8.00 każdego dnia.

Do konkursowych przesłuchań przystąpi ok. 750 uczestników ze szkół, przedszkoli  i placówek pozaszkolnych Łodzi i województwa, prezentując stare, nowe oraz premierowe, napisane specjalnie na konkurs, piosenki o Łodzi w występach solowych, zespołowych i chóralnych.

Uroczysty koncert laureatów, połączony z promocją płyty pt. „Okno do mojego miasta”  zaplanowano na 29 maja 2017 r., w Auli Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a. Początek o godz. 11.00.

Organizatorem projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, które od ponad dwudziestu lat niekonwencjonalnie, bo poprzez piosenki,  przybliża najmłodszym członkom naszej społeczności historię, tradycję i współczesność naszego miasta, pogłębiając tym samym więzi z „Małą Ojczyzną”.

Projekt dofinansowany został z budżetu Miasta Łodzi

Na przesłuchania konkursowe oraz na koncert laureatów – wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi.