Literacki Piknik Rodzinny Wokół Quo vadis

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
📅 niedziela 10.07.2016
Piknik wokół quo vadis Kielce

Powieść od razu stała się bestselerem, rozsławiając literaturę polską na świecie. Pragnąc uczcić to wydarzenie, chcielibyśmy zaprosić Państwa do spotkania z kulturą antyczną, tak barwnie opisywaną przez Henryka Sienkiewicza. Zabawę zaczynamy o godz. 14.00 w alei lipowej przy Czerwonej Bramie, skąd barwnym korowodem udamy się do sienkiewiczowskiego parku.

Literacki Piknik Rodzinny Wokół Quo vadis, 10 lipca, niedziela, godz. 14, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Atrakcje uczestnikom spotkania zapewnią najlepsi rekonstruktorzy historyczni w Polsce ze Stowarzyszenia na rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej Hellas Et Roma. Będzie to niepowtarzalna okazja do odbycia podróży w przeszłość, aż do korzeni cywilizacji europejskiej. Dzięki zastosowaniu rekonstrukcji historycznej opartej o najnowszy stan badań, możliwe będzie doświadczanie antyku wszystkimi zmysłami, do tej pory w poznanie historii niezaangażowanymi. Dowiemy się, jakie były rozrywki Rzymian, co ich ekscytowało, a czego się obawiali. Dzięki zachowanym przepisom, odkryte zostaną tajniki ówczesnej kuchni. Ogromne obozowisko ukaże realia życia codziennego gladiatorów oraz rzymskich legionistów, którzy będą toczyć walki na śmierć i życie.

Specjalnie na tę okoliczność zostaną przygotowane także dwie wystawy: Quovadiski oraz Kawalerowicza wizja Quo vadis – filmowe stroje i rekwizyty

Uczestnicy pikniku będą mogli również wziąć udział w warsztatach aktorskich – Ty też możesz zagrać w „Quo vadis”. Natomiast miłośnicy jazdy rowerowej będą mogli wybrać się na rajd, ukazujący piękno ziemi Stefana Żeromskiego i Henryka Sienkiewicza. Początek wycieczki o godzinie 10.00 na parkingu gminnym przy ul. Gimnazjalnej. Zapisy w Samorządowym Centrum Kultury w Strawczynie, pod nr tel.: 41 303 86 35.

Piknik zakończy koncert zespołu Consonans z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Oddział Muzeum Dialogu Kultur
Kamienica pod Trzema Herbami