Listopad w Teatrze Lalka

📅 środa 08.11.2017 do czwartek 30.11.2017
bilety na spektakle w cenie 15zł – 35zł
Listopad w Teatrze Lalka - repertuar

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem listopadowym Teatru Lalka w Warszawie. W tym miesiącu powraca na scenę muzyczny spektakl Karnawał Zwierząt. Będzie można także obejrzeć naszą najnowszą produkcję w reżyserii Darii Kopiec, czyli przedstawienie Król Maciuś I. Ponadto znane i lubiane spektakle: Jaś i Małgosia, Krzesiwo i Kopciuszek. Zachęcamy również do brania udziału w warsztatach lalkarskich Ele-mele-dudki Teatrzyk Malutki oraz do zwiedzania kulis teatru.

TYGRYSKI
Marta Guśniowska
na motywach wiersza Joanny Papuzińskiej

Reżyseria: Agata Biziuk

Gramy: 9 listopada, godz. 9:30 i 11:00

Dla widzów 1 +.
Czas trwania spektaklu: 50 minut

Sceniczna adaptacja znanego wiersza Joanny Papuzińskiej z cyklu „Poczytaj mi mamo” – to sztuka dostosowana do najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka. Łączy prostą fabułę
z elementami zabawy. Mała Asia, ubrana w piżamkę „w tygrysy”, nie może zasnąć, bo niesforne, namalowane zwierzęta ożywają nocą i wyczyniają najdziksze harce. Do akcji wkracza mama i…. Co dzieje się dalej? Zobaczcie sami. W przyjaznej przestrzeni foyer teatru, gdzie grany jest spektakl, dominuje faktura tkaniny.

KRÓL MACIUŚ I
Adaptacja, dramaturgia: Martyna Lechman

Reżyseria: Daria Kopiec

Gramy: 10 listopada, godz. 10:00 i 12:00
11 listopada, godz. 17:30
12 listopada, godz. 12:00 i 16:00
14 listopada, godz. 10:00
15 listopada, godz. 10:00
16 listopada, godz. 10:00 i 12:00
17 listopada, godz. 10:00

Dla widzów 7+
Czas trwania spektaklu: 90 minut (z przerwą)

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła? Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.

JAŚ I MAŁGOSIA
Jan Brzechwa
Reżyseria: Lech Chojnacki

Gramy: 18 listopada, godz. 17:30
19 listopada, godz. 12:00 i 16:00
21 – 23 listopada, godz. 9:30 i 11:00
24 listopada, godz. 10:00

Dla widzów 3 +
Czas trwania spektaklu 65 minut /z przerwą/

Do bajki Jaś i Małgosia reżyser Lech Chojnacki wprowadził wątek troski o zgodę w rodzinie. Drwal i jego żona postanawiają po wsze czasy położyć kres kłótniom swoich dzieci. W tym celu aranżują sytuacje wzięte wprost z baśni

o Jasiu i Małgosi. I tak rodzeństwo pozostawione samo sobie, w obliczu spotkania ze złą czarownicą, zrozumie, że powinno się wzajemnie wspierać, dodawać odwagi i trzymać razem. Przedstawienie grane w dwóch planach: aktorskim i lalkowym.

KRZESIWO

Hans Christian Andersen

Adaptacja: Hanna Januszewska

Reżyseria: Jarosław Kilian

Muzyka: Grzegorz Turnau

Gramy: 25 listopada, godz. 12:00 i 17:30

26 listopada, godz. 12:00 i 16:00

Dla widzów 4 +

Czas trwania spektaklu ok. 90 minut /z przerwą/

Przedstawienie Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua, powstało w oparciu o jedną
z najpiękniejszych baśni Andersena. Adaptacja dokonana przez Hannę Januszewską należy do klasyki literatury dramatycznej dla dzieci. To poetycka opowieść o odwadze w dążeniu do spełnienia marzeń, miłości i sile wyobraźni. Śpiewogra została zrealizowana w planie lalkowym. W scenografii do spektaklu wykorzystano motywy wycinanek
Hansa Ch. Andersena.

KOPCIUSZEK

Jan Vladislav

Przekład: Hanna Bielawska-Adamik
Reżyseria: Josef Krofta

Gramy: 29 listopada, godz. 11:00
30 listopada, godz. 9:00 i 11:00

Dla widzów 5 +
Czas trwania: 80 min. (z przerwą)

Baśń o skrzywdzonej przez złą macochę sierocie, której dopomógł los i połączył ją z najprawdziwszym królewiczem. W inscenizacji Josefa Krofty, jednego z najwybitniejszych europejskich lalkarzy, mamy do czynienia z grą wyobraźni i teatrem ożywionych przedmiotów. Pokojówki i lokaje odnajdują w dawno opuszczonym salonie pozytywkę i dziecinną lalkę, które dają impuls do teatralnej zabawy…

WARSZTATY LALKARSKIE

ELE-MELE-DUDKI TEATRZYK MALUTKI

2 listopada, godz. 9:30 i 11:00
3 listopada, godz. 9:00
14 listopada, godz. 11:30
28 listopada, godz. 9:30 i 11:00

Dla widzów: 5 +
Czas trwania 60 minut

Cykl warsztatów lalkarskich skierowanych do dzieci powyżej 5 roku życia, które chciałyby poznać zaczarowany świat teatru i dowiedzieć się, jak stworzyć prostą dekorację i jak zrobić własną lalkę teatralną. Z kolorowych szmatek, futerek, piórek, sznurków, patyczków i różnych przedmiotów codziennego użytku każdy z uczestników może własnoręcznie wykonać lalkę i wystąpić z nią w finale warsztatu. Warsztaty są nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do rozwijania indywidualnych zdolności dzieci.

ZWIEDZANIE KULIS TEATRU

3 listopada, godz. 12:00
7 listopada, godz. 9:00 i 12:00
15 listopada, godz. 11:30
16 listopada, godz. 13:30
19 listopada, 13:15
21 – 23 listopada, godz. 12:15
29 – 30 listopada, godz. 12:30

Wycieczki po kulisach teatru i piwnicach PKiN czyli przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów. Zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownie (lalkarską i konstruktorską), kabinę elektroakustyczną można zwiedzić wspólnie z aktorami Teatru Lalka, którzy są przewodnikami po tajnikach „kuchni” teatralnej.

Bilety na spektakle w cenie 15zł – 35zł dostępne na stronie teatrlalka.pl

Bilety dostępne w sprzedaży on-line

Zapraszamy na naszą stronę na FB

TEATR LALKA DZIAŁ ORGANIZACJI WIDOWNI