Linie turystyczne – zwiedzanie Poznania z ogórka lub bimby!

ul. Gajowa
📅 sobota 27.08.2016 do niedziela 28.08.2016
tramwaj
Trwa sezon turystycznych atrakcji. Na swoje trasy wyjechały zabytkowe tramwaje i autobusy, a malowniczym szlakiem żelaznym na Malcie wyruszyła szalona ciuchcia, która święci rekordy popularności.
Kolejka Parkowa Maltanka i linie turystyczne kursować będą do 25 września we wszystkie soboty, niedziele i dni świąteczne.

ROZKŁAD JAZDY

Poznań można zwiedzić bez mapy i przewodnika. Na weekendową przejażdżkę ulicami miasta wystarczy dojść do przystanku przy ul. Gajowej i poznać historię najpiękniejszych zakątków naszego grodu zza okien zabytkowej „enki” czy też równie pieczołowicie odrestaurowanego „ogórka”. To będzie niezapomniana lekcja historii, która na życzenie turystów może być opowiedziana w jednym z trzech języków: polskim, angielskim lub niemieckim.

Linie turystyczne obsługiwane są przez członków Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych ubranych w dawne mundury kierowców, motorniczych i konduktorów wyposażonych w bilety i przepastne, rzemienne torby, które odeszły do lamusa. To wyborni znawcy komunikacji miejskiej i dziejów miasta, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i zaspokoją ciekawość turystów.