Lego warsztaty dla dzieci 5-9 lat

Data wydarzenia: sobota 30.11.2013

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci, których tematem będzie praca Zbigniewa Libery “Lego. Obóz koncentracyjny” znajdująca się w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Praca Libery to zestaw klocków lego, bardzo specyficzny, gdyż można z niego złożyć obóz koncentracyjny. Praca ta budziła od początku wiele kontrowersji i gorących dyskusji, a jednocześnie duże zainteresowanie dzieci odwiedzających Muzeum. Czas, by spróbować się z nią zmierzyć.

Warsztaty należą do cyklu „Dziecko w Muzeum", który poświęcony jest sztuce i artystom, których prace znajdują się w kolekcji Muzeum. Zadaniem warsztatów jest nie tylko przybliżanie sztuki nowoczesnej młodym odbiorcom, oswajanie ich z przestrzenią galerii, ale także zachęcanie do współuczestniczenia w tym, co dzieje się wokół w ich mieście i najbliższym otoczeniu. Tym razem zastanowimy się nad rolą zabawek. Czy zabawki zawsze pomagają nam poznawać świat? A może czasem ich producenci narzucają nam swoją wizję świata, która nie zawsze nam się podoba? Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, co miał na myśli artysta, tworząc taki obiekt sztuki.

 

Na warsztaty prowadzone przez artystki i animatorki z Fundacji MaMa zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat. Rodzice w czasie trwania warsztatów będą mogli skorzystać z oprowadzenia po wystawie „W sercu kraju".

 

 

Zapisz się na newsletter !


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ostatnie miesiące przyniosły dużo zmian i ważnych wydarzeń dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i dla jego publiczności. Do 1 maja można było oglądać trzy ostatnie wystawy w Emilii, a 14 maja o północy – w samym środku Nocy Muzeów – Muzeum ostatecznie …

Więcej
niedziela
17.07
2016
Wydarzenia |

Ćwiczenia z kreatywności – warsztaty rodzinne

W co drugą sobotę lipca i sierpnia najmłodsi widzowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie mogą uczestniczyć w warsztatach inspirowanych edukacyjną działalnością artystów prezentowanych na wystawie „Ćwiczenia z kreatywności”. Przez trzy godziny na wystawie będzie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do rozwiązywania kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili […]

Więcej
sobota
20.08
2016
Wydarzenia |

Ćwiczenia z kreatywności: przestrzenie emancypacyjnej edukacji

Jak przełamać rutynę systemu edukacyjnego, w którym nauczanie ex cathedra i przyswajanie faktów są nadal głównymi formami zdobywania wiedzy? Ekspozycja “Ćwiczenia z kreatywności: przestrzenie emancypacyjnej edukacji” poświęcona jest artystom, którzy w swojej praktyce wiele uwagi poświęcali misji edukacyjnej. Opracowywali ćwiczenia i warsztaty pobudzające kreatywność, budujące więzi międzyludzkie. Podczas tej edycji „Lata w mieście” nacisk położny będzie nie […]

Więcej
niedziela
23.08
2015
Wydarzenia |

Programowanie komputerowe dla dziewczynek

WARSZTATY DLA DZIEWCZYNEK W WIEKU 8-10 LAT
23 SIERPNIA 2015 (NIEDZIELA), 12:30
Programowanie komputerowe
fot. materiały Fundacji Girls Code Fun
INFORMACJEFUNDACJA GIRLS CODE FUN
Fundacja Girls Code Fun zaprasza na warsztaty programowania komputerowego dla najmłodszych. Dziewczynki poznają podstawy programowania komputerowego i stworzą interaktywne animacje w programie Scratch.

Więcej
niedziela
12.07
2015
Wydarzenia |

Programowanie komputerowe bez prądu

WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 5-8 LAT
12 LIPCA 2015 (NIEDZIELA), 12:00
Programowanie komputerowe bez prądu
fot. materiały Fundacji Girls Code Fun
INFORMACJEFUNDACJA GIRLS CODE FUN
Fundacja Girls Code Fun zaprasza na gry i zabawy ruchowe uczące podstaw programowania komputerowego: algorytmicznego myślenia, odczytywania i tworzenia instrukcji.

Więcej
wt-czw
07.07-09.07
2015
Wydarzenia |

Działamy z kolekcją! Edukacyjna przestrzeń dla dzieci

Działania otwarte to propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o luźnej formule. W określonych godzinach na wystawie „Działamy z kolekcją!” będzie można spotkać muzealnych animatorów, którzy zaproszą do wspólnej podróży po świecie sztuki. 7, 9, 10 lipca godz. 15.00

Więcej
sobota
18.04
2015
Wydarzenia |

Z wizytą u Hansenów

Z WIZYTĄ U HANSENÓW
WARSZTATY DLA DZIECI W DOMU HANSENÓW W SZUMINIE
18 KWIETNIA 2015 (SOBOTA), 10:00
Z wizytą u Hansenów
Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie, fot. Marta Bielska
Dlaczego ten dom jest “dziurawy”? Po co dach sięga aż do ziemi? I o co chodzi z tym stołem przechodzącym przez ściany?

Więcej
niedziela
19.04
2015
Wydarzenia |

Na poczatku było….

19 KWIETNIA 2015 (NIEDZIELA), 12:30
Na początku było… (s)tworzenie świata Wróblewskiego
widok wystawy “Andrzej Wróblewski: Recto / Verso. 1948-1949, 1956–1957”, fot. B. Stawiarski
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty, których inspiracją są “kosmiczne” motywy w pracach Andrzeja Wróblewskiego.

Więcej
śr-nie
18.02-08.03
2015
Wydarzenia |

Oferta edukacyjna Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą zajęć edukacyjnych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Dla grup przedszkolnych i szkolnych przewidziane są bezpłatne lekcje muzealne towarzyszące wystawom “Andrzej Wróblewski: Recto / Verso. 1948-1949, 1956–1957” oraz “Gdyby dwa morza miały się spotkać”. Wraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Spełecznych przygotowaliśmy kurs doszkalający dla nauczycieli w zakresie interpretacji dzieł plastycznych pod kątem matury z języka polskiego 2015.

Więcej
niedziela
09.11
2014
Wydarzenia |

Miasto artystów

W ramach tegorocznej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE zatytułowanej “Miasto artystów” proponujemy bogatą ofertę zajęć dla dzieci.

Wydarzenia odbywają się w różnych lokalizacjach związanych z motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu, czyli z artystycznym życiem miasta.

Więcej
niedziela
31.08
2014
Wydarzenia |

Stworki i potworki z Nowosztukonii

Gra muzealna dla dzieci w wieku 3-6 lat.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci do udziału w grze muzealnej „Stworki i potworki z Nowosztukonii”. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-6 lat i stanowi idealną propozycję dla najmłodszych widzów, którzy chcieliby zwiedzić wystawę “Co widać” i “W niedalekiej przyszłości”.

Więcej
wtorek
29.07
2014
Wydarzenia |

Zaplecze sztuki. Tajniki warsztatu twórczego

Podczas zwiedzania wystaw z przewodnikiem najczęściej mamy okazję zapoznać się z merytoryczną stroną dzieła. Oprowadzający sygnalizują sposoby interpretacji, przybliżają genezę ideową, umieszczają dzieło w kontekście innych prac danego twórcy, jak również istniejących w przeszłości i współczesnych zjawisk w sztuce.

Więcej