Lato w mieście z MHK

📅 czwartek 25.08.2016
Wstęp bezpłatny
Lato w mieście z MHK
Jak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wydarzenia, które będą się odbywały w czasie wakacji. Wydarzenia te to m.in.: interesujące warsztaty plastyczno-muzyczne, ciekawe spotkania, spacery oraz wspólne zwiedzanie wystaw. Spotkania odbywać się będą we wszystkich oddziałach MHK.

Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.  Udział w spotkaniach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja biletów zapewnia pierwszeństwo udziału.

Lato w mieście  – program

Pałac Krzysztofory

Rynek Główny 35

• Wszyscy niech się zbieżą do gaszenia ognia”, czyli jak dawniej radzono sobie z pożarami? (spacer)

W trakcie spaceru przekonamy się, co wspólnego z walką z pożarami ma kościół Mariacki i gdzie znajdowała się najstarsza siedziba straży pożarnej. Na wystawie Miasto bez murów. W 650. rocznicę lokacji Kleparza (1366−2016) poznamy postać patrona strażaków. Opowiemy również, co groziło osobie, która nie ostrzegła sąsiadów przed pożarem. Na każdym przystanku spaceru uczestnicy wykonywać będą zadania przybliżające historyczne sposoby walki z ogniem, ale również współczesne zasady bezpieczeństwa na wypadek pożaru.

Ilość uczestników: 25 osób
Wiek uczestników: 12–15 lat
Termin: 25.08, godz. 11.00–12.30

* Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją.

Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 1, tel. 12 426 50 60

info@mhk.pl