Lamaila – spektakl familijny w Teatrze Wielkim

pl. Dąbrowskiego
🗺 mapa
📅 sobota 01.04.2017 do niedziela 02.04.2017
lamaila - widowisko w teatrze wielkim w Łodzi
29.03.2017 11:00
30.03.2017 11:00
31.03.2017 18:30
01.04.2017 18:30
02.04.2017 17:00

Widowisko taneczne w dwóch aktach i 19 scenach.

Libretto tego czarodziejskiego widowiska tanecznego napisała Liwia Pawłowska, muzykę z kolei skomponował Maciej Pawłowski. Muzyka utrzymana jest w disney’owskim stylu, z dużą ilością pięknych melodii. Znaczna część materiału muzycznego została zinstrumentowana przez samego mistrza gatunku, najbardziej znanego w Polsce kompozytora muzyki baletowej – Bogdana Pawłowskiego, którego KRÓLEWNA ŚNIEŻKA od 40 lat święci triumfy na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. I wszystko wskazuje na to, że LAMAILA może zdetronizować „królową” pod względem popularności.

czas trwania: ok. 2 godz.
miejsce: Teatr Wielki w Łodzi, pl. Dąbrowskiego
organizator: Teatr Wielki w Łodzi

Dlaczego LAMAILA jest unikatowa:
• LAMAILA jest pierwszym w historii widowiskiem tanecznym na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.
• W LAMAILI bierze udział prawie 70 tancerzy i akrobatów.
• LAMAILA łączy narodowości – w spektaklu wezmą udział tancerze z dziewięciu krajów: Rosja, Ukraina, Włochy, Japonia, Szwajcaria, Węgry, Belgia, Francja, Polska.
• LAMAILA jest pierwszym dziełem, w którym tak liczna grupa młodych adeptów sztuki tańca ma powierzone bardzo ważne zadania sceniczne u boku tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi.
• W LAMAILI wszystkie postacie zostały wymyślone i stworzone od podstaw.
• Kostiumy do widowiska LAMAILA powstają aż w 6 pracowniach: krawiecka (damska i męska), szewska, modelatornia, perukarnia, pracownia kapeluszy.
• Do LAMAILI powstało łącznie 157 kostiumów.
• Najbardziej rozbudowany kostium – Harrat – pomieści 3 osoby.
• Kompozytor LAMAILI, Maciej Pawłowski, (łodzianin) w latach 1995-2016 zadyrygował ponad 50% wszystkich wykonań musicali w Polsce (w Łodzi tylko jednokrotnie – przedstawieniem Gershwin Teatru Wielkiego w Łodzi).
• Scenograf LAMAILI, Grzegorz Policiński, specjalizuje się w gigantycznych produkcjach, z których do tej pory największym było „Love rock Chopin” pod Piramidami, gdzie zgromadziło się ponad 100 000 ludzi.
• LAMAILA jest pierwszym w Polsce połączeniem widowiska scenicznego z naukowym programem edukacyjnym.
• Z okazji światowej prapremiery jedna z gwiazd w gwiazdozbiorze Cassiopei o numerze RRA 01h33m21.79 +60°40’12.2” dec 10.61 mag Cas została nazwana LAMAILA.

reżyseria: Maciej Pawłowski
choreografia: Andrzej Morawiec
kompozytor: Maciej Pawłowski
autor libretta: Liwia Pawłowska
teksty piosenek: Anna Nowak-Otto
instrumentacja: Bogdan i Maciej Pawłowscy
kierownictwo muzyczne: Tadeusz Płatek
scenografia: Grzegorz Policiński
kostiumy: Anna Chadaj
przygotowanie wokalne: Dariusz Grabowski
reżyseria świateł: Tomasz Filipiak
reżyseria dźwięku: Paweł Zawadzki
asystent choreografa (dzieci i młodzież): Iga Marszałek
konsultant ds. akrobatyki (dzieci i młodzież): Sebastian Błaszczyk
asystent kostiumologa: Agata Malinowska, Elżbieta Panek-Szewczyk
producent: Łukasz Mitka

Maciej Pawłowski – kompozytor, dyrygent, reżyser i pedagog. 15 lipca 2014 roku jego rock-opera Szambalia, jako pierwsze w historii dzieło musicalowe polskich twórców, została wystawiona w Londynie. Jest pierwszym dyrygentem na świecie, który zrealizował, jako kierownik muzyczny, wszystkie musicale z tzw. „Złotej Piątki” – Upiór w operze i Koty Andrew Lloyd Webbera, Les Misérables i Miss Saigon Claude-Michela Schönberga i Taniec Wampirów Jima Steinmana. Jest autorem muzyki do musicali Art Factory (pierwszy polski dance-musical) i Legenda Łysej Góry, rock-oper Amazonki i Wikingowie i Szambalia, oratorium fabularyzowanego Bitwy Szambali, baletu Lamaila oraz autorem muzyki do ponad dwudziestu przedstawień teatralnych. Jako dyrygent do tej pory poprowadził orkiestry ponad 3000 razy.
Był kierownikiem muzycznym dziewięciu polskich prapremier musicali w Teatrze Muzycznym ROMA – Crazy For You George’a Gershwina, Miss Saigon Schönberga, Grease Jima Jacobsa, Koty Lloyd Webbera, Akademia Pana Kleksa Andrzeja Korzyńskiego, Upiór w operze, Les Misérables Schönberga, Taniec Wampirów Steinmana i Aladyn JR Alana Menkena.
Ma na swoim koncie liczne edycje fonograficzne, w tym siedem płyt orkiestrowych: musicale Fame Steve’a Margoshesa, Crazy For You i Koty (Złota Płyta), Taniec Wampirów (Platynowa Płyta), Akademia Pana Kleksa (Złota Płyta), Upiór w operze (Potrójna Platynowa Płyta) oraz musical Les Misérables (Złota Płyta). Jako reżyser – oprócz własnych dzieł – wyreżyserował i poprowadził jako dyrygent widowisko Gershwin w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jest założycielem Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, która od 2007 roku kształci dzieci i młodzież w zakresie śpiewu, tańca i aktorstwa. Prywatnie jest miłośnikiem starożytnej historii oraz astronomii.

Data premiery: 25.03.2016

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr
 

Polecamy