Laboratorium w Archiwum – Maszyneria dźwięków

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2–4
📅 niedziela 18.06.2017
5 zł
https://miastodzieci.pl/wydarzenia/czerwiec-dla-dzieciakowLaboratorium w Archiwum w Cricotece
Zapraszamy na pierwsze w nowym cyklu Laboratorium w Archiwum warsztaty dla juniorów i seniorów.

Maszyneria dźwięków
WARSZTATY DLA JUNIORÓW I SENIORÓW
godz. 11.30-12.30

Dźwięki stanowiły niezwykle ważny element spektakli Tadeusza Kantora. Odsłuchamy ich nagrań znalezionych w Archiwum i przeniesiemy się w tajemniczy świat szmerów i głosów. Zbudujemy taśmogram – maszynę do odtwarzania dźwięków zapisanych na starych taśmach. Zaszyfrujemy, własne tajne wiadomości, które przechowamy dla następnych pokoleń.

Warsztaty poprowadzi Michał Wójcik – pedagog, wychowawca, fotograf, mąż, tata grający na przeróżnych instrumentach o przeróżnych porach.

***Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

***Bilet w cenie 5 zł obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział co najmniej dwóch osób (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, o uczestnictwie w zajęciach decyduje kupno biletu.

—————————————————————————————————

Laboratorium w Archiwum

Cykl spotkań i warsztatów dla juniorów i seniorów

czerwiec – grudzień 2017

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 24, Kraków

To już trzecia edycja programu Laboratorium, której słowa klucze to: „kolekcja”, „kolekcjonowanie”, „pamięć”, „zbiory”, „działanie”. Pierwsze dwie edycje LaboratoriumLaboratorium Dźwięku w 2015 i Laboratorium Zmysłów w 2016 roku – pokazały, że potrzeba międzypokoleniowych działań jest ogromna, a sprzyja jej realizacji wielowątkowa i bogata sztuka Tadeusza Kantora.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

W 2017 roku pragniemy skupić się na zasobach zgromadzonych w Archiwum Cricoteki oraz na tworzeniu własnych kolekcji, jako że to pojęcie jest niezwykle bliskie zarówno dzieciom, jak i osobom starszym.

Fotografie, filmy, afisze, plakaty, dźwięki, maszynopisy, rękopisy staną się przyczynkiem i inspiracją do twórczych działań. Warsztaty prowadzone będą przez muzyków, aktorów, dźwiękowców, fotografów, grafików, animatorów kultury, a skupione będą na wspólnym aktywnym działaniu, ale także doświadczaniu sztuki w sposób indywidualny.

Na półroczny projekt złoży się cykl prowadzonych w Cricotece warsztatów dla juniorów i seniorów oraz seria spotkań dla seniorów skupionych wokół Archiwum i archiwów prywatnych. Trwałym efektem działań będzie publikacja dla dzieci dotycząca tworzenia kolekcji, udostępniona także na jednej z wolnych licencji.

Pierwsze warsztaty już 18 czerwca. Ahoj przygodo!

Organizator: Cricoteka – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Partner programu: CAS Senior w Centrum

Patroni medialni: CzasDzieci.pl, Radio Kraków, Kids in Krakow, Miasto Dzieci, Głos Seniora