Księżycowe wydarzenia Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Instytut Francuski, ul. Stolarska 15
📅 sobota 12.11.2016
Księżycowe wydarzenia
Zapraszamy na Księżycowe wydarzenia – koncert i spektakl, realizowane przez Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w ramach Projektu Międzynarodowej Współpracy Artystycznej „MOON”.

9.11. GODZ. 19.00, MOON ORCHESTRA – KONCERT MUZYKI KSIĘŻYCOWEJ Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

Instytut Francuski (ul. Stolarska 15)

Klub 303 serdecznie zaprasza na koncert muzyki księżycowej z różnych stron świata w wykonaniu aktorów Teatru Zeotrope z Francji. Koncert jest kolejnym działaniem w ramach Projektu Międzynarodowej Współpracy Artystycznej „MOON”. Repertuar koncertowy będzie… księżycowy. Aktorzy i muzycy z Francji zaprezentują swoje interpretacje znanych piosenek o księżycu, śpiewanych w różnych stronach naszego Globu. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu, które odbędzie się w Instytucie Francuskim w Krakowie. Jesteśmy przekonani, że dobór repertuaru oraz nowe interpretacje piosenek księżycowych będą dla Was pozytywnym zaskoczeniem. Koncert realizowany jest w ramach Projektu Międzynarodowej Współpracy Artystycznej KSIĘŻYC.

Wstęp wolny.

12.11. GODZ. 18.00, POLSKO-FRANCUSKI SPEKTAKL KSIĘŻYCOWY – MISSION NO 5

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Od 6 do 13 listopada Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta gościć będzie aktorów Teatru Zeotrope oraz mieszkańców dzielnicy Brosses z Villeeurbanne we Francji. Powodem ich wizyty jest oczywiście TEATR, a dokładniej współpraca pomiędzy profesjonalnymi aktorami i reżyserem z Francji, a młodzieżą z grupy cyrkowej z Klubu 303 w ramach Projektu Międzynarodowej Współpracy Artystycznej KSIĘŻYC. To już piąte spotkanie w ramach projektu (trzy wcześniejsze spotkania odbyły się w Krakowie a jedno w Villeeurbanne). Młodzież z Polski i aktorzy z Francji pracują przez cały tydzień nad przygotowaniem przedstawienia teatralnego o tematyce księżycowej. Podczas tegorocznego listopadowego spotkania w przygotowaniach spektaklu wezmą udział także mieszkańcy dzielnicy Brosses z Villeeurbanne we Francji. 26-osobowy międzynarodowy zespół teatralny stworzy nową historię o księżycu, do obejrzenia, której serdecznie zapraszamy. Spektakl będzie zagrany do muzyki na żywo, a językiem przedstawienia będzie uniwersalny język teatralny. Projekt dofinansowany jest przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach programu „Bank ambitnej młodzieży”.

Wstęp wolny.