Książka na żywo – piknik z pomysłem

📅 piątek 24.08.2012
Książka na żywo – piknik z pomysłem

W programie:
– zabawy teatralne i plastyczne dla całych rodzin inspirowane baśnią Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata"
– porady na temat wychowania
– głośne czytanie książek polecanych dla dzieci i młodzieży
– recital poezji śpiewanej
Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie:

• 14 lipca godzina 16.00 – PIKNIK Z POMYSŁEM. Zabawy rodzinne wokół baśni o Kacperku; godzina 18:00 – recital poetycki JAKUBA PAWLAKA

Pochodzi z małego Niesułkowa położonego niedaleko Łodzi. Śpiewem i grą na akordeonie zajmuje się od około 5 lat. Na scenie prezentuje utwory znanych poetów polskich, do których sam komponuje muzykę. W swoich występach porusza tematy ważne, prezentowane z pewnego dystansu, jednakże pojawiają się również utwory komiczne i groteskowe. Najważniejszy w jego prezentacji jest tekst, o czym sam często mówi. Laureat najważniejszych festiwalu piosenki w Polsce m.in. Grand Prix 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2012r, I Nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie 2011r, II Nagroda Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie 2011r, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2012r.

• 21 lipca godzina 16.00 – PIKNIK Z POMYSŁEM. Zabawy rodzinne wokół baśni o Kacperku; godzina 18:00 – recital poetycki MICHAŁA KONSTRATA

Językoznawca; ukończył Wydział Rusycystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor i kompozytor własnych utworów, ponadto twórca muzyki do wierszy m.in. Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Williama Shakespeare`a i Jarosława Iwaszkiewicza, a także wykonawca oraz interpretator pieśni bardów rosyjskich (Olega Mitiajewa, Aleksandra Dolskiego i Aleksandra Rozenbauma). Akompaniuje sobie na gitarze klasycznej. Uczestnik i laureat ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej, poetyckiej i poezji śpiewanej, m.in. Poetyckiej Doliny w Warszawie, Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria" w Radzyniu Podlaskim, Zajazdu Bardów w Olecku, Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie, Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej w Sieradzu, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „PIOSTUR" w Andrychowie, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów „SMAK" w Myśliborzu i wielu innych.

• 17 sierpnia godzina 16.00 – PIKNIK Z POMYSŁEM. Zabawy rodzinne wokół baśni o Kacperku; godzina 18:00 – recital poetycki PIOTRA SZAUERA

Pochodzi z Lubawy, gdzie w 2001 roku wspólnie z kompozytorem Tomkiem Gulem i poetą Arturem Szymczykiem założył grupę literacko-muzyczną „Sfera Szeptów", która skupiała młodych ludzi zafascynowanych śpiewaniem poezji. Trzy lata później, po opuszczeniu rodzinnego miasta rozpoczął samotną festiwalową wędrówkę z autorskim programem. Pięciokrotnie uczestniczył w konkursowych finałach Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie – najbardziej prestiżowej imprezy tego nurtu w naszym kraju. Od 2008 r. wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Lubawie organizuje Festiwal Piosenki Innej – ogólnopolską imprezę, która zyskała już uznanie w oczach publiczności, artystów i dziennikarzy rodem z „krainy łagodności".
Recital Piotra Szauera to z jednej strony spotkanie z muzycznymi interpretacjami wierszy największych polskich poetów (Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński, Jarosław Iwaszkiewicz) oraz związanych z jego rodzinnym miastem (Artur Szymczyk, Janusz Stanisław Pasierb). Z drugiej zaś – autorskie spojrzenie młodego człowieka na otaczającą go rzeczywistość. Wbrew temu, co wokół śpiewa o pragnieniu bycia wolnym w zniewolonym współczesnym świecie… Z powodzeniem sięga również po piosenki poetów rocka: Grzegorza Ciechowskiego czy Ryszarda Riedla.

• 24 sierpnia godzina 16.00 – PIKNIK Z POMYSŁEM. Zabawy rodzinne wokół baśni o Kacperku; godzina 18:00 – recital poetycki MONIKI PARCZYŃSKIEJ

Urodzona 08.01.1990, pochodząca z podlubelskich Strzeszkowic autorka tekstów i muzyki, bard w sukience. Początek jej drogi artystycznej to okres szkoły podstawowej, kiedy to rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie, gdzie w 2009 roku uzyskała dyplom w klasie gitary dr. Jakuba Niedoborka. Piosenką autorską zajmuje się od czasów licealnych. Jest absolwentką klasy dziennikarskiej III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, studentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Poza tym – zakochaną w poezji i kolorze brązowym domatorką. Uwielbia filmy o miłości, gorącą czekoladę, ogień w kominku i kolorowe lakiery do paznokci. Laureatka m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających poezję „Łaźnia″ w Radomiu.