Konkurs – Zwierzęta w służbie człowieka

📅 środa 01.01.2014 do piątek 31.01.2014
Konkurs – Zwierzęta w służbie człowieka

Wrocławia, uczestnicy zajęć pozalekcyjnych w placówkach oświatowych i kulturalnych miasta Wrocławia oraz uczniowie szkół specjalnych z całego terenu województwa dolnośląskiego. Konkurs będzie zakończony uroczystym wernisażem oraz wystawą prac uczniów zorganizowaną w sali ekspozycyjnej w Arsenale Miejskim.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Na zgłoszenia placówek czekamy do 31 stycznia 2014 roku, natomiast prace przyjmujemy do 11 marca 2014 roku.

Zapraszamy!

Dział Pedagogiczny Muzeum Miejskiego Wrocławia
Tel. 071 347 16 96 wew. 332

I. Organizator

Muzeum Miejskie Wrocławia – Dział Pedagogiczny
– Oddział Muzeum Sztuki Medalierskiej
II. Cele konkursu

1. Ukazanie wielowymiarowych korzyści, jakie ludzkość czerpie z obecności różnorodnych przedstawicieli królestwa zwierząt, należących do rozlicznych typów, gromad i gatunków (od dobroczynnych drobnoustrojów, przez owady i inne bezkręgowce, do ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków).
2. Krzewienie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania światem fauny oraz relacjami między ludźmi a zwierzętami.
3. Uwrażliwienie na ekspresję rzeźby i kształcenie umiejętności tworzenia form przestrzennych i półprzestrzennych oraz wykorzystywania właściwości tworzywa.
4. Upowszechnianie zbiorów i propagowanie sztuki medalierskiej.

III. Warunki konkursu

1. Konkurs organizowany jest w trzech podstawowych kategoriach:
a) Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich
Wrocławia:
– klasy I – III SP
– klasy IV – VI SP
– klasy gimnazjalne
– młodzież licealna
– uczniowie gimnazjów artystycznych
– uczniowie liceów artystycznych
b) Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych w placówkach oświatowych
i kulturalnych miasta Wrocławia:
– do 10 lat
– 11 – 15 lat
– powyżej 15 lat
c) uczniowie szkół specjalnych z terenu województwa dolnośląskiego:
– do 10 lat
– 11 – 15 lat
– powyżej 15 lat
2. Tematem prac mogą być:
– wizerunki zwierząt pomagających człowiekowi w czasach historycznych i współcześnie (np. wiejskie zwierzęta gospodarskie, zwierzęta wspomagające leczenie i pomagające niepełnosprawnym, zwierzęta pracujące i pupile domowe)
– wyobrażenia wspólnej pracy ludzi i zwierząt
– wizerunki przedstawicieli zawodów związanych
ze zwierzętami.

3. Prace konkursowe w postaci form medalierskich (medal, plakieta, medalion) lub małej rzeźby mogą być wykonane z dowolnego materiału (glina, plastelina, masa papierowa itp.).
4. W przypadku prac dwustronnych, wymagających dwustronnej ekspozycji, prosimy o dostarczenie dwóch egzemplarzy (awersu i rewersu oddzielnie).
5. Do każdej pracy konkursowej należy dołączyć (przymocowaną na stałe!) kartkę z czytelnym opisem zawierającym następujące dane:

1. TYTUŁ PRACY
2. IMIĘ I NAZWISKO AUTORA, WIEK I KLASA
3. NAZWA I NUMER SZKOŁY LUB NAZWA PLACÓWKI
4. IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA LUB INSTRUKTORA,
POD KIERUNKIEM KTÓREGO POWSTAŁA PRACA

6. Prace z każdej placówki, wybrane przez szkolną komisję konkursową, muszą być spisane (według załączonego wzoru), listę należy dołączyć do prac.
7. Maksymalna ilość przysyłanych prac z jednej placówki, nie może przekroczyć 20 sztuk.
8. Udział placówki należy zgłosić do dnia 31.01.2014 r.
9. Prace niespełniające warunków konkursu nie będą przyjmowane.
10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania prac w prasie, telewizji, katalogach, informatorach i na plakatach w celach promocji konkursu.
11. Prace nadesłane na konkurs przejdą na własność organizatorów i nie będą odsyłane.

IV. Terminy i adresy

1. Prace konkursowe należy składać w Dziale Pedagogicznym Muzeum
Miejskiego Wrocławia, ul. Cieszyńskiego nr 9, do dnia 11.03.2014 r.
2. W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Anną Priebe –
Haglauer, Marią Zazulczak, Anetą Ziółkowską, Izabelą Janicką
i Katarzyną Mikosz.
tel. 071/347-16-96, 347-16-97 w. 332 lub 071/391-69-40 w. 113.

V. Rozstrzygnięcie konkursu

1. W skład jury, które dokona oceny prac, wejdą wrocławscy artyści oraz przedstawiciele organizatora konkursu.
2. Szkoły oraz placówki oświatowe i kulturalne, których uczniami (lub uczestnikami zajęć) będą laureaci konkursu, zostaną zawiadomione pisemnie o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach.
3. Laureaci otrzymają zaproszenia na uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.