Koncerty edukacyjne Capelli Cracoviensis

Franciszkańska 4
📅 środa 26.10.2016
Koncerty edukacyjne Capelli Cracoviensis
Jesień kojarzy się z początkiem sezonów artystycznych. Wprawdzie sezon Capelli Cracoviensis trwa cały kalendarzowy rok, niemniej 21 września krakowski zespół zainauguruje 5. sezon matinée – koncertów edukacyjnych dla juniorów i seniorów.

Tym razem cykl obejmuje sześć koncertów z kameralnymi programami, które z jednej strony pokazują umiejętności muzyków Capelli Cracoviensis, z drugiej wprowadzają w świat muzyki klasycznej i dają oddech od zgiełku codzienności. Przedpołudnia w środy między 21 września a 26 października będą okazją, by uczestniczyć w kulturze oraz by to uczestnictwo skojarzyć z przyjemnością.

matinée – koncerty edukacyjne dla juniorów i seniorów
CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach

26.10.2016 środa 11:00
aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4
a cappella
Tomás Luis de VICTORIA Officium Defunctorum
W zainaugurowanym 25 września 2012 r. cyklu matinée, czyli koncertów edukacyjnych dla juniorów i seniorów, Capella Cracoviensis oferuje bezpośrednie spotkania z najciekawszymi artystami pracującymi z CC w połączeniu z muzyką, która zawsze jest na pierwszym planie.
To nie wiedza muzyczna (wprowadzająca np. w specjalistyczną terminologię i ucząca treści wypełniających podręczniki) jest tutaj priorytetem, lecz wprowadzenie młodzieży w świat kultury. Kultury jako sposobu bycia. Z koncertem jako środkiem albo pretekstem. Chodzi zresztą o młodzież w wieku dowolnym, gdyż koncerty, pomyślane jako matinée (odbywają się o godzinie 11:00), adresowane są i do juniorów, i do seniorów. Pierwszych prowadzić na nie mogą szkoły, drudzy mogą przyjdą z pierwszymi. Z tego względu, oraz z budowania świadomości, że za kulturę wypada i warto płacić, wstęp na cotygodniowe koncerty, odbywające się w różnych inspirujących historią wnętrzach Krakowa, opatrzony jest jedynie symboliczną, 5 złotową opłatą.
Każdy koncert będzie więc spotkaniem nie tylko z podanym na tacy utworem muzycznym, lecz z procesem jego powstawania, z jego konotacjami artystycznymi, skojarzeniami z innymi dziełami sztuki, ich rolą w życiu ludzi dawniejszych i dzisiejszych. A także z ciekawymi osobowościami, które będą koncerty prowadziły. Różnorodność prelegentów (a może raczej animatorów) gwarantuje najróżniejsze spostrzeżenia i sposoby patrzenia na muzykę, sztukę, literaturę, obyczaje i ich miejsce w dniu codziennym. Czyli to, co tworzy zjawisko zwane kulturą.
 więcej informacji:
Bilety info i rezerwacja: + 48 721 620 833, bilety@capellacracoviensis.pl
Partnerzy: Gmina Miejska Kraków, Narodowe Centrum Kultury
Patroni Medialni: Polskie Radio Dwójka, Radio Kraków, TVP Kraków, Karnet
Portale: krakow.pllocal-life.commiastodzieci.pleBilet.plHighFidelity.pl, MusicToThePeople.pl