KARŁOWICZ serenada 1896 – płyta Capelli Cracoviensis

📅 niedziela 01.05.2016 do wtorek 10.05.2016
capella cracoviensis plyta
Wspólne próby, towarzyszące im nagrania, wreszcie koncerty dały niezwykle satysfakcjonujący, namacalny efekt, który mamy dziś przyjemność Państwu przedstawić – to wydawnictwo płytowe zawierający jeden, jakże ważny dla naszej kultury muzycznej utwór – Serenadę na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza. Tęskną, nieco sentymentalną, momentami mroźną, ale nade wszystko rozrywkową i taneczną.

KARŁOWICZ serenada 1896 to samodzielnie zrealizowana płyta Capelli Cracoviensis i jednocześnie debiut nowej krakowskiej wytwórni płytowej. Iteratio, bo taka jest jej nazwa, to przedsięwzięcie, które – mamy nadzieję – wyznaczy nową jakość na polskim rynku wydawniczym. To przedsięwzięcie pozwalające na większą swobodę i otwarte na muzykę klasyczną, niekoniecznie wykonywaną na instrumentach historycznych.

Mieczysław KARŁOWICZ serenada 1896

1. marsz 5’25”
  2. romans 5’04”
  3. walc 5’34”
  4. finał 3’16”

CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach

Beata Nawrocka, Zofia Wojniakiewicz Tomasz Góra, Violetta Szopa-Tomczyk, Agnieszka Świątkowska skrzypce I

Jadwiga Czepielowska, Adam Pastuszka, Agnieszka Krawczyk, Elżbieta Górka, Natalia Moszumańska skrzypce II

Jacek Dumanowski, Mariusz Grochowski, Dymitr Olszewski, Teresa Wydrzyńska altówka

Konrad Górka, Tomasz Pokrzywiński wiolonczela

Grzegorz Frankowski, Michał Skiba kontrabas

Maciej Czepielowski koncertmistrz

Jan Tomasz Adamus idea

Paweł Szczepanik koordynacja

Jakob Händel reżyser dźwięku

Karolina Grzywnowicz, Kuba Rudziński projekt graficzny

Nagrań dokonano w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 30 stycznia – 1 lutego 2015 roku.

Materiały wykonawcze Serenady Karłowicza zostały udostępnione przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Próbkę, czyli otwierający Marsz, znajdziecie Państwo w profilu CC w portalu SoundCloud: https://soundcloud.com/capella-cracoviensis/mieczyslaw-karlowicz-serenade-1896-march.

więcej informacji:

capellacracoviensis.pl

facebook.com/capella.cracoviensis

Bilety info i rezerwacja: + 48 721 620 833, bilety@capellacracoviensis.pl

Partnerzy: Gmina Miejska Kraków, Narodowe Centrum Kultury

Patroni Medialni: Polskie Radio Dwójka, Radio Kraków, TVP Kraków, Karnet

Portale: krakow.pl, local-life.com, miastodzieci.pl, eBilet.pl, HighFidelity.pl, MusicToThePeople.pl