Językowe łamigłówki

Data wydarzenia: środa 12.01.2011 do czwartek 10.02.2011

Książka “Językowe łamigłówki” przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jej zadaniem jest poznanie i utrwalenie przez uczniów klas I-III podstawowych zasad pisowni i gramatyki polskiej. Wierszowane “zapamiętywanki” mają na celu łatwe przyswojenie sobie przez dziecko zasad ortograficznych, a zamieszczone po nich ćwiczenia i dyktanda w formie krótkich wierszyków służą ich utrwaleniu.
W książce zamieszczono również krzyżówki i rozsypanki wyrazowe, które uczą, bawiąc.

Pozycja "Językowe łamigłówki" służy nie tylko w nauczaniu języka polskiego. Wiele ćwiczeń odwołuje się do innych dziedzin wiedzy: do plastyki, muzyki, a nawet matematyki. Uczy też spostrzegawczości i wyrabia predyspozycje manualne.

Pracując z tą książką zarówno nauczyciele jak i rodzice mogą pomagać dziecku w jego trudniej podróży przez zawiłości naszej ortografii i gramatyki.
Językowe łamigłówki
Autor: Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
ISBN: 978-83-7587-475-4
Dane techniczne: Wydanie I, Kraków 2011, Format A4, Objętość 70 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa
Więcej informacji: http://www.impulsoficyna.com.pl Oficyna Wydawnicza Impuls

Oficyna Wydawnicza "Impuls" istnieje od 1990 roku. Swoją działalność rozpoczynała jako Niezależne Wydawnictwo Harcerskie "Impuls".Wydawnictwo posiada w swojej ofercie książki z szeroko rozumianej pedagogiki (teoria – praktyka edukacji, pedagogiki, wychowania, pedagogika specjalna), materiały teoretyczne i …

Więcej

Adres:

Ul. Fatimska 53 B
31-831 Kraków
Kontakt:

12 648-71-44
impuls@impulsoficyna.com.pl
http://www.impulsoficyna.com.pl
facebook

pt-nie
17.04-10.05
2015
Wydarzenia |

ABC pedagoga specjalnego. Razem łatwiej. Nowe doświadczenia

Książka “ABC pedagoga specjalnego. Razem łatwiej. Nowe doświadczenia”, którą polecamy, jest kontynuacją i aktualizacją książki ABC pedagoga specjalnego, której współautorką jest Alicja Krztoń. Zmieniły się rozporządzenia, podstawa programowa, nieco inne jest obecnie nazewnictwo.

Więcej
czw-nie
16.04-10.05
2015
Wydarzenia |

Seria Wierszyków Moniki Lubiny

Seria “Wierszyków…” Moniki Lubiny przeznaczona jest zarówno dla maluchów w wieku przedszkolnym, jak i dla dumnych pierwszoklasistów, dla tych, którzy borykają się z wadą wymowy, jak i dla tych najmłodszych, którym potrzeba jedynie utrwalenia pewnych wiadomości. Autorska seria zaprojektowana jest zgodnie z naturalnym rozwojem mowy dziecka.

Więcej
wt-czw
10.03-02.04
2015
Wydarzenia |

Wierszyki dla Weroniki

…czyli jak to PIES zapowiadał pogodę i inne historie. Książka jest adresowana do dzieci od 4 lat i ich rodziców. Zawiera kilkanaście wierszowanych historii, rozgrywających się w się we współczesnych czasach, których bohaterami są zwierzęta. Zwierzęta, tak jaki ludzie ulegają reklamie, różnym modom lansowanym przez media, chęci bycia celebrytą itp.

Więcej
nie-czw
08.03-02.04
2015
Wydarzenia |

Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich

Oficyna Wydawnicza “Impuls” stawia na najmłodszych! Po tyleż niespodziewanym, co i niekwestionowanym sukcesie Gadającej blachy przyszedł czas na Wierszopełki Doroty Chiomy, opatrzonej bajecznymi ilustracjami Beaty Mostowskiej.

Więcej
sob-czw
07.03-02.04
2015
Wydarzenia |

Opowieść o Ptaku Szczęścia

“Dawno, dawno temu, w bardzo dalekiej krainie żył ptak. Nie był to żaden zwykły ptak, gdzie tam – wielki i piękny, a jego skrzydła lśniły i połyskiwały niczym złoto. Był to Ptak Szczęścia…”

Tak zaczyna się jedna z najpiękniejszych bajek jakie czytałam. Z tego też powodu postanowiłam przetłumaczyć ją na język polski.

Więcej
nie-sob
30.11-20.12
2014
Wydarzenia |

Gadająca blacha i inne bajkowe opowieści

Bajki ze zbioru “Gadająca blacha” i inne bajkowe opowieści charakteryzuje różnorodność tematów, które mogą zainteresować zarówno dzieci nieumiejące jeszcze czytać, jak i młodzież do osiemnastego roku życia. Intrygująca fabuła i barwny styl pobudzają wyobraźnię. Niektóre z bajek nawiązują do współczesnych dziecięcych marzeń, inne do motywów znanych już z literatury tego gatunku.

Więcej
nie-nie
30.11-21.12
2014
Wydarzenia |

Opowieść o Ptaku Szczęścia

“Dawno, dawno temu, w bardzo dalekiej krainie żył ptak. Nie był to żaden zwykły ptak, gdzie tam – wielki i piękny, a jego skrzydła lśniły i połyskiwały niczym złoto. Był to Ptak Szczęścia”

Tak zaczyna się jedna z najpiękniejszych bajek jakie czytałam. Z tego też powodu postanowiłam przetłumaczyć ją na język polski…

Więcej
sob-pt
20.09-10.10
2014
Wydarzenia |

Codzienność szkoły – Uczeń

Najnowsza publikacja pod red. Ewy Bochno, Inetty Nowosad i Mirosława J. Szymańskiego stanowi bezpośrednią kontynuację tomu Codzienność szkoły.

Więcej
pon-czw
15.09-09.10
2014
Wydarzenia |

Rytmika dla dzieci. Łatwe piosenki, Konspekty

roponowana pozycja wydawnicza: “RYTMIKA DLA DZIECI” stawia sobie za cel rozwinięcie naturalnej potrzeby rytmu u dziecka. Całość obejmuje 120 zabaw i ćwiczeń rytmicznych przeprowadzanych w sposób systematyczny z uwzględnieniem stopnia trudności.

Więcej
pon-czw
30.06-17.07
2014
Wydarzenia |

Bajki terapeutyczne autorstwa Hanny Szaga

O tym, że bajki mają morał, wie każde dziecko. Ale o tym, jak morał wcielić w życie – już niekoniecznie. Każdy z nas pamięta z dzieciństwa przedziwne, magiczne baśnie, z namaszczeniem czytane przez mamę lub babcię. Baśnie, w których mówiące zwierzęta, złośliwe wiedźmy i dobre wróżki czarowały małych odbiorców, zasłuchanych z otwartą buzią. Jak jednak niezwykłe przygody Tomcia Palucha przełożyć na codzienne zmartwienia całkiem zwykłego przedszkolaka?

Więcej
czw-nie
22.05-01.06
2014
Wydarzenia |

Dzień Dziecka z Impulsem

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka, wszystkim naszym Milusińskim życzymy dużo słońca i uśmiechu, a ich Rodzicom – by jak najszybciej uporali się z prezentem dla swych pociech:) I tym razem Impuls nie zawiedzie i przyjdzie Wam z pomocą!

Więcej