Jarmark Jadwiżański 2016 – atrakcje dla dzieci

Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław
📅 niedziela 02.10.2016
Jarmark Jadwiżański dla dzieci

Warsztaty budowania łodzi Wikingów, domków dla skandynawskich Trolli, geo-zabawy, historyczne gry planszowe oraz konkurs „Osiedle Gnomów” to atrakcje specjalne przygotowane dla najmłodszych uczestników Jarmarku Jadwiżańskiego, który odbędzie się we wrocławskim Centrum Kultury „Zamek” w niedzielę 2 października w godz. 12:00 – 19:00, wstęp wolny. Poza tym w programie między innymi: Obozowiska Słowian i Wikingów, pokazy walk, prezentacje średniowiecznych rzemiosł, koncerty zespołów folkowych, historyczne prelekcje, jarmark kupiecki z ekologicznymi produktami oraz artystycznym rękodziełem.

Kultura Słowian i Wikingów to temat przewodni Jarmarku Jadwiżańskiego a.d.2016, który tradycyjnie odbędzie się w pierwszą niedzielę października na terenie okalającym Zamek w Leśnicy. Specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia organizatorzy przygotowali specjalny blok działań adresowanych do dzieci.

„Osielde Gnomów” to konkurs towarzyszący imprezie, w którym udział mogą wziąć dzieci oraz całe rodziny. Chodzi o zbudowanie makiety domku dla skrzata, gnoma lub trolla i przyniesienie go w niedzielę na Jarmark do godz. 13:30, ponieważ o godz. 17:00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Szczegóły i regulamin znajdują się na stronie www.zamek.wroclaw.pl.

Podczas Jarmarku dzieci będą miały okazję uczestniczyć w twórczych warsztatach. Przy użyciu naturalnych materiałów takich jak: drewno, kora, patyki, płótno, papier, korek zbudują łodzie Wikingów, które później będą wodować w specjalnie przygotowanych kadziach. Również z materiałów ekologicznych skonstruują domki dla skandynawskich Trolli.

W trakcie warsztatów z cyklu „Geo-zabawa” najmłodsi poznają prehistoryczne ślimaki, amonity i trylobity, wykonają bursztynową wyklejankę oraz pomalują gipsowe smoki.

Natomiast w pawilonie planszówkowym będą mogły  pograć w gry planszowe przygotowane dla każdej kategorii wiekowej.

Jarmark Jadwiżański – Słowianie i Wikingowie

Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, Wrocław

2 października (niedziela) godz. 12:00 – 19:00

• Warsztaty budowania łodzi Wikingów

godz. 12.00 – 19.00

– dla kogo – dla dzieci pow. 6 lat, najlepiej z opiekunem

– z czego: materiały naturalne: drewno, kora, patyki, płótno, papier, korek

– będzie można sprawdzić, czy łódka pływa w specjalnie przygotowanych kadziach

– wykonane łódki będzie można zabrać do domu

• Warsztaty budowania domków dla skandynawskich Trolli

godz. 14.00 – 16.30

– dla kogo – dla dzieci od 5 lat

– z czego: materiały naturalne: drewno, kora, patyki, płótno, papier,

– wykonane domki będzie można zabrać do domu

• Warsztaty i Geo Zabawa

godz. 12.00 – 19.00

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

– dla kogo – dla dzieci od 4 lat

Pradawne smoki – malowanie gipsowych smoków – 10 zł

Geo Zabawa – Poznajemy prehistoryczne ślimaki, amonity i trylobity – 15 zł

Jantarowy dzban – bursztynowa wyklejanka – 20 zł