Jak wspierać dziecko w nauce programowania? – inspirujące spotkanie dla rodziców

Inkubator STARTER, Lęborska, Gdańsk
📅 piątek 25.11.2016
kod-starter_warsztaty2

Z tej okazji STARTER zaprasza na wydarzenie dzieci i rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym, jak rodzinnie poznawać nowe technologie. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla każdego. Zapisy dostępne są na stronie: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

kod.Starter(); to trwający od czerwca program edukacyjny STARTERA, którego celem jest praktyczna nauka programowania wśród dziewczyn i chłopaków w wieku 10-15 lat. W ramach projektu odbyły się weekendowe warsztaty oraz letnie półkolonie. Gdański inkubator otrzymał nagrodę na rozwój kod.Starter(); od giganta z Doliny Krzemowej – firmy Google. Na warsztatach i półkoloniach dzieci uczyły się języków programowania, tworzyły własne aplikacje i gry, a także budowały roboty czy interaktywne koszulki. Projekt zmierza ku końcowi, STARTER zaprasza na podsumowanie i wielki finał, w którym mogą wziąć udział rodzice i dzieci, a także osoby które nie brały wcześniej udziału w zajęciach!

Podczas finału kod.Starter(); w piątek w godz. 18-19.30 w gdańskim STARTERZE rodzice i dzieci wysłuchają inspirujących opowieści. Pierwszy wystąpi Paweł Stempniak, twórca bloga GeekTata, który podczas prelekcji „Jak być rodzicem 2.0?” podpowie, jak wspierać dzieci w rozwoju ich pasji. Następnie wystąpi Michał Schulz z synami. Michał Schulz reprezentuje CoderDojo – społeczność, która wspiera dzieci i młodzież w rozwijaniu talentów technologicznych. Wraz z synami opowie o potrzebie programowania podczas prelekcji o przewrotnym tytule „Świat potrzebuje hackerów!”.

Coraz częściej mówi się, że programowanie to trzeci język współczesnego człowieka, jego nauka jest niemal tak ważna jak języka ojczystego i obcego. W głównej mierze to od rodziców zależy, w jakim stopniu i w jaki sposób dzieci poznają nowe technologie i sposoby ich wykorzystania. Wystarczą chęci, a możliwości jest sporo, co udowodnimy na piątkowym spotkaniu – zapowiada Katarzyna Kołakowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Podczas spotkania STARTER zaprezentuje kolejny projekt edukacyjny, z którego młodzi ludzie, zainteresowani nowymi technologiami, będą mogli skorzystać w 2017 roku. Otwarty finał projektu odbędzie się 25 listopada w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w godz. 18.00-19.30. Zapisy dostępne są na stronie: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

kod.Starter(); to program edukacyjny tworzony przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, finansowany przez firmę Google w ramach Google RISE Award. Jest to program grantowy dla organizacji z całego świata wspierających nieformalną edukację, promującą informatykę i programowanie wśród dzieci i młodzieży, którzy stanowią grupę niedoreprezentowaną w tej dziedzinie. Projekt kod.Starter(); składa się z darmowych kursów i warsztatów z programowania i budowania robotów, a także tematycznych półkolonii. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-15 lat, a półkolonie dla 9-12-latków. Pierwsze warsztaty rozpoczęły się w czerwcu 2016 roku. Finał projektu odbędzie się 25 listopada 2016 roku.

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas!

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.