Jak rosła Warszawa?

📅 niedziela 15.09.2013
Jak rosła Warszawa?

Zajęcia poświęcone będą miastu – Warszawie, historii jego powstawania, rozrastania się i powiązaniom z rzeką. Uczestnicy dowiedzą się dlaczego Stare Miasto jest „na górce", jak ważne budowle lokowano w jego obrębie i jakie znaczenie ma bliskość Wisły. Mali i duzi budowniczowie zbudują model fragmentu stolicy używając prostych materiałów: tektury, pudeł, patyków, sznurków. Najmłodsi uczestnicy będą zmagać się z budowaniem Warszawy na papierze za pomocą flamastrów, kredek i kolorowego papieru. Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w różnym wieku, poprowadzą Maria Rauch i Iwona Cała (Archizabawy).

Warsztaty architektoniczne „Jak rosła Warszawa?"
15 września (niedziela), 12.00 – 15.00

Muzeum Literatury
Rynek Starego Miasta 20

Wstęp wolny!

Wybierasz się? Wydarzenie na Facebooku – dołącz

Iwona Cała – architektka, absolwentka Politechniki Łódzkiej i studium podyplomowego „architektura+dialog" w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współzałożycielka Archizabaw. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat przestrzeni najbliższej. Jest ilustratorką książek dla dzieci. Interesuje się teorią architektury i prowadzi samodzielne badania na temat warstw ukrytych w przestrzeni miejskiej.

Maria Rauch – Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej oraz podyplomowo Projektowania Wnętrz i Mebli na ASP w Krakowie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie na Starych Bielanach. Zajmuje się architekturą i pracą z dziećmi. Prowadzi warsztaty architektoniczne dla dzieci. Związana z Ośrodkiem Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej w Warszawie.

Zabawy w projektowanie i budowanie rozwijające u dzieci wyobraźnię przestrzenną, kreatywność oraz zdolności manualne. Zapraszają do dialogu z naturą, architekturą oraz innymi dziećmi. Uczą pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Warsztaty prowadzą architekci, projektanci oraz zaproszeni goście. Więcej na: archizabawy.blogspot.com

Niedzielne warsztaty inaugurują projekt „Przepowiadanie miasta", towarzyszący wystawie „Warszawa Białoszewska". Informacje o kolejnych wydarzeniach w ramach projektu, który będzie trwał do końca roku 2013, będą ukazywać się na stronie Muzeum Literatury.

Warsztaty odbywają się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa „Nie od razu Polskę zbudowano". Więcej: www.edd.nid.pl

Zapraszamy !