IV Festiwal Dni Teatru na Mokotowie

IV Festiwal Dni Teatru na Mokotowie

📅 sobota 10.05.2014 do niedziela 11.05.2014
IV Festiwal Dni Teatru na Mokotowie

10. maja – sobota

13.00 – spacer po Mokotowie (przewodnik: Daniel Echaust, Portal Warszawski)

Serdecznie zapraszamy na spacer po okolicach Starego Mokotowa – Morskie Oko i ulica Narbutta. Mało kto wie, że to są miejsca bardzo mocno związane z rozwojem warszawskich teatrów, kin i promenad. To właśnie tu Maria Morska romansowała ze Słonimskim, a kino Ton było finansowane przez bardzo bogatych cukierników. To tu do II wojny światowej warszawiacy mogli spędzać czas na rozrywkach i cieszyć się urokami życia. Ale tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiedzie się Państwo w czasie spaceru z licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie – Danielem Echaustem, który przeniesie Państwa w inny czas i wymiar Warszawy. Spotykamy się przed klubem Regeneracja (Puławska 31), przy Gołębniku, o godzinie 15.00. Spacer potrwa około trzech godzin.

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALOWE. OBOWIĄZUJE WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA MIEJSC.

TEATR DRUGA STREFA – ul. Magazynowa 14A – REZERWACJE: 690 886 943

 

IV FESTIWAL DNI TEATRU NA MOKOTOWIE // 9-16 MAJA 2014

10. maja – sobota

14..00 – Teatr Druga Strefa – „Śmietnik" (Teatr Akt) // SCENA FAMILIJNA

Śmietnik jest miejscem spotkania ludzi i bezużytecznych przedmiotów.  Z tej konfrontacji wynikają zaskakujące sytuacje, których motorem jest wyobraźnia ludzka. Dzięki niej przedmioty zmieniają przeznaczenie, odżywają w nich wspomnienia, nabierają swoistego uroku. Spektakl jest formą przewrotnej zabawy z przedmiotem i publicznością. Widzowie aktywnie uczestnicząc w zabawie, współtworzą Śmietnik, a czasem stają się jego głównymi bohaterami.

 

 

„Wspaniale  bawiły się dzieci. Na niespodzianki, na przykład w postaci strumienia wody, rozlewanego przez gigantyczną ważkę reagowały szczerym rozbawieniem. Spektakl uliczny Śmietnik zaprezentowany gnieźnianom w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MALTA był zabawnym przedstawieniem, pełnym kolorów, „przebieranek", muzyki i tańca."

Głos Wielkopolski

 

„ Zabawy nie byłoby bez udziału widzów, których zachowanie  prowokowane przez aktorów budziło salwy śmiechu"

Gliwickie Spotkania Teatralne

 

„Teatr Akt pokazał barwne przedstawienie wykorzystujące elementy akrobatyki i klownady. Było w nim wszystko, co powinno się znaleźć w tego typu spektaklu: monstrualne kukły na szczudłach, momenty rozbawiające widzów, ale i wzruszające. Aktorzy-mimowie umieli świetnie nawiązać kontakt z publicznością, zarówno z pojedynczym widzem, jak i tłumem. Miły początek festiwalu."

Nowiny Jeleniogórskie

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALOWE. OBOWIĄZUJE WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA MIEJSC.

TEATR DRUGA STREFA – ul. Magazynowa 14A – REZERWACJE: 690 886 943

 

 

10. maja – sobota

16.00 – Teatr Druga Strefa – „Wielkie Ciasto" (reż. Piotr Srebrowski, Teatr Gdynia Główna) // SCENA FAMILIJNA

Inspirowane opowiadaniem J.R.R Tolkiena, Kowal z Podlesia Większego

scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski

obsada: Konrad Till, Radosław Smużny

projekt lalek: Piotr Srebrowski 

wykonanie lalek: zespół

konsultacje dramaturgiczne: Maciej Wiktor

muzyka: Sówka Sowińska

przepis na ciasto: ciocia Wiesia

Produkcja: Teatr Gdynia Główna

Przedział wiekowy: 4+

 

Kuchmistrzowie Wielkiej Kuchni zapraszają na uroczystość Wielkiego Ciasta. Jest to wydarzenie niezwykłe, gdyż odbywające się zaledwie raz na 24 lata! Gdy goście przybywają, aby świętować, okazuje się, że wypiek jest niegotowy…

     Wielkie Ciasto to kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek", garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru – to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji.

     Poruszający wyobraźnię lalkarsko-aktorski debiut reżyserski Piotra Srebrowskiego, aktora, absolwenta wrocławskiego wydziału lalkarskiego PWST, działającego obecnie w Trójmieście współpracującego m. in. z Teatrem Gdynia Główna, Teatrem Miniatura, sceną SAM i FSC.

 

Rozsmakowujemy młodego widza w teatrze!

Fragmenty recenzji:

     Spektakl przygotowany przez Piotra Srebrowskiego jest wesołą, zabawną i przede wszystkim ciekawą opowieścią o losach młodego Kowalczyka według opowiadania Johna Ronalda Reuela Tolkiena "Kowal z Podlasia Większego". Kowalczyk odnajduje w cieście tajemniczą gwiazdkę, która umożliwia mu podróż do krainy czarów. Bohater nie namyślając się wiele z tej okazji korzysta, nurkując w głąb… stołu, na którym toczy się wcześniej akcja.

     Zarówno Till, jak i "gospodarz" spektaklu, Smużny, grają czytelnie, bardzo wyraźnie podkreślając mimiką stany emocjonalne. Dlatego spektakl jest komunikatywny także dla mniejszych dzieci. Bardziej plastycznie gra Konrad Till, świetnie animujący m.in. Kowalczyka. Obaj jednak uzupełniają się na scenie i stanowią zgrany, budzący sympatię duet.

Łukasz Rudziński, Magia teatru z kilku garnków- o "Wielkim Cieście" w Teatrze Gdynia Główna, trojmiasto.pl

    W zaczarowanym świecie teatru Srebrowskiego pojawia się wszystko, co niezbędne, aby zmienić optykę patrzenia na świat. Zapachy, kolory, światło, tajemnica, zabawne i ciekawe lalki poruszane w widoczny sposób przez aktorów (Konrada Tilla oraz Radosława Smużnego) oraz dźwięki tworzą bardzo zgrabną całość, a obietnica skosztowania ciasta wprowadza dodatkowe napięcie dramaturgiczne. Historia kucharczyka Kowalczyka nie jest banalną opowieścią o losach starającego się o przychylność kuchmistrza młodego chłopca. Opowieść pogłębiona jest refleksją nad prawidłami światów: realnego i fantastycznego, który był punktem wyjścia w tworzeniu przedstawienia.

     Mimo że to aktorzy byli „sprawcami" ruchu lalek, to jednak właśnie lalki były bezsprzecznie najciekawszymi składnikami „Wielkiego ciasta". Wykonane z różnych kuchennych przyrządów i „narzędzi", czyli z garnków, pokrywek, durszlaków, ubijaczek, szroberów, sztućców itp. wzbudzały zaciekawienie dzieci, zawsze otwartych na nowości, ale także dorosłych, starających się przeanalizować „skład" poszczególnych postaci. Jednym słowem – debiut reżyserski Piotra Srebrowskiego, aktora mocno już zakotwiczonego w Trójmieście, można udać za udany.

Katarzyna Wysocka, Przepis cioci Wiesi, czyli " Wielkie Ciasto" na dworcu w Gdyni, Pomorze Kultury

linki:

http://www.youtube.com/watch?v=TUPj9LJ4gqY

WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALOWE. OBOWIĄZUJE WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA MIEJSC.

TEATR DRUGA STREFA – ul. Magazynowa 14A – REZERWACJE: 690 886 943

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
 

Polecamy