Imprezy dla dzieci w Centrum Kultury w Piasecznie

📅 piątek 09.12.2016 do niedziela 11.12.2016
swiety mikołaj

6 (wtorek) godz. 10:00 i 11:00 – Księżniczka Muzalinda – spektakl muzyczny,

sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 8 zł.

Każda bajka opowiada o niezwykłych przygodach księżniczki Muzalindy z instrumentami. W koncercie biorą udział: instrumentalista / w każdej bajce inny /, pianista i aktorka, autorka bajek, reżyser oraz wcielająca się w rolę Muzalindy. Aktorka w każdej bajce ma inny kostium i inne rekwizyty teatralne. Koncert niezwykle dynamiczny w którym biorą udział wszystkie dzieci.

9 (piątek) godz. 12:00 – Wernisaż wystawy Hej Kolęda, Kolęda

Rozstrzygnięcie konkursów bożonarodzeniowych, Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10.

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej prac dzieci i młodzieży.

Prezentacja prac laureatów konkursów świątecznych na gwiazdę kolędniczą oraz pracę plastyczną o tematyce świątecznej. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu gminy Piaseczno. Konkursy ogłoszone zostały przez Muzeum Regionalne w Piasecznie.

10 (sobota) godz. 11:00 – Bajki z kliszy – seans bajek z retro rzutnika,

Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny.

Wszechnica Rodzica zaprasza wszystkie dzieci na seans bajek z retro rzutnika.

10 (sobota) godz. 14:00 – Klubowe Bajeczki – bajki wyświetlane z kliszy,

Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich na pokaz bajek z kliszy, które będą czytane przez chętnych rodziców.

11 (niedziela) godz. 10:00 i 11:30 – Teatranek – Szydełkowa Szopka Babci Klary – spektakl Teatru Małe Mi, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 12zł.

Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki.
Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów.
Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od 2 tysięcy lat.
Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami,
z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadza młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.

11 (niedziela) godz. 15:00 – Spotkanie Świąteczne – „Wielkie porwanie…”,

Klub Kultury w Runowie, ul. Dobra 63, Runów, wstęp wolny.

Bajka „Wielkie porwanie czyli Mikołaj i piraci” Teatru Kalejdoskop przeznaczona jest dla dzieci młodszych i starszych. Jest to barwna opowieść niosąca ważne przesłanie – każdy ma w swoim sercu odrobinkę dobra i życzliwości, każdy ma swoje marzenia, które sprawiają, że jego życie nabiera sensu. Nigdy nie należy się poddawać – pomoc może nadejść z najmniej spodziewanej strony.

Spotkanie Mikołajkowe i przedświąteczne dzieci i rodziców – zabawy, konkursy.

11 (niedziela) godz. 15:00 – Bajka świąteczna i koncert muzyczny,

Klub Kultury w Złotokłosie, ul. 3 maja 30, Złotokłos, wstęp wolny.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na bajka mikołajową „Wizyta św.Mikołaja i Pani Zimy” organizowaną przez Agencję Artystyczną Pro-Arte, ale to nie koniec atrakcji jakie dla Was przewidzieliśmy, ponieważ po spektaklu zapraszamy na Koncert świąteczny w wykonaniu dzieci z zajęć muzycznych KK Złotokłos. Najmłodszych przygotowała nasza instruktorka Katarzyna Marcinkowska. Serdecznie zapraszamy.

opis bajki

Wizyta św. Mikołaja i Pani Zimy

Tym razem do dzieci przybywa Pani Zima, żeby sprawdzić, czy jest już dużo śniegu i czy mróz szczypie w uszy. Razem z nią niespodziewanie pojawia się kolorowa postać z baśni o słońcu – Timbuszka – która nigdy nie widziała zimy i chciałaby ją zobaczyć. Timbuszka ma również wiele innych marzeń. Ale czy warto mieć marzenia? Czy warto pragnąć je spełnić? Św. Mikołaj zna odpowiedzi na wszystkie pytania i na pewno dobrze doradzi Timbuszce…

14 (środa) godz. 17:00 – Mikołajki w Bogatkach ,

Klub Kultury w Bogatkach, ul. Królewska 91, wstęp wolny.

Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci i młodzieży z Bogatek.

Program artystyczny, kreatywno-interaktywny poprowadzą animatorzy z Firmy ProArt.

Będzie ciekawie, zabawnie i wesoło. Zapraszamy.

Wstęp wolny

16 (piątek) godz. 9:45, 10:45, 11:45 – Filharmonia Narodowa – W gorącej Andaluzji,

sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 8 zł.

Zapraszamy na spotkanie z muzyką i tańcem flamenco oraz artystami, którzy od lat poświęcają im talent i serce, uważają za swoją życiową pasję. Flamenco to jedno z najbardziej złożonych zjawisk w kulturze Europy. Wywodząc się z gorącego południa Hiszpanii, z Andaluzji, Estremadury i Murcji, łączy w sobie tradycje muzyki indyjskiej, arabskiej, żydowskiej i rodzimy folklor. Koncert ten pozwoli prześledzić kształtowanie się flamenco i jego rozwój od wieku XVIaż do współczesnych odmian,otwartych na wpływy innych gatunków muzyki.

Udział pary tancerzy, częste zmiany strojów oraz użycie rekwizytów zapewnią publiczności w każdym wieku program barwny i niezwykle atrakcyjny tak pod względem muzycznym, jak i wizualnym.

17 (sobota) godz. 11:00 – Warsztaty plastyczno-kreatywne wokół bajki „Gang Fałszywych Mikołajów”, prowadzenie Nika Jaworowska

Przystanek Kultura pl. Piłsudskiego 9, wstęp 10zł, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat na warsztaty plastyczno – kreatywne prowadzone przez Nikę Jaworowską autorkę książki „Gang Fałszywych Mikołajów”.

Współorganizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Widnokrąg, wydawca książki.

Podczas warsztatów prowadzona będzie sprzedaż książki „Gang Fałszywych Mikołajów” oraz innych książek dla dzieci.

Obowiązuje wcześniejsza wpłata w wysokości 10 zł. Zapisy na www.strefazajec.pl