Hej Sosnowiec! Gry i Animacje

Górka Środulska, ul. 3 Maja 51, Sosnowiec
📅 niedziela 20.08.2017
Hej Sosnowiec! Gry i Animacje
Gry, zabawy i animacje, których tematem przewodnim będzie miasto Sosnowiec, odbędą się 20 sierpnia na terenie sosnowieckiej Górki Środulskiej.

Zabawy dla dzieci z rodzicami odbędą się w pięciu blokach tematycznych, które przybliżą uczestnikom fakty związane z miastem. W godz. 15-19 zaplanowano tworzenie własnej Przemszy, matematyczne zabawy z Mathriders, spotkanie z młodym Kiepurą i plenerowe gry rodzinne. Na zakończenie odbędzie się rodzinna zabawa taneczna! Nie zabraknie też malowania twarzy, dmuchańców i konkursów.

Wstęp wolny. Szczegóły na stronie wydarzenia.

Pogramy i pobawimy się w 5 blokach tematycznych :
1. Sosnowiec wzdłuż i wszerz.. jak jest szeroki? A może ma góry? A kino i teatr? Jak długa jest rzeka?
Stworzymy własną Przemszę! poznamy atrakcyjne miejsca w Sosnowcu
2. Sosnowiec w liczbach.. ile ma lat ? Jak jest długi? A jak szeroki? Takie ciekawostki poznamy dzięki matematycznym zabawom z Mathriders ⚃⚂⚄⚅⚁⚀
3. Jan Kiepura – mój przyjaciel muzyk  zaśpiewamy wspólnie piosenkę, zagramy.. na czym ? No właśnie to już niespodzianka.
Spotkamy się z młodym Jankiem i poznamy jego twórczość.
4. Gry i zabawy w plenerze ! Rzut do celu, Jenga XXL, poskaczemy w „gumę”, na skakankach, zagramy w Twistera
A na koniec…
5. Wielka zabawa taneczna! Dokładnie  będziemy tańczyć, śmiać się, skakać ? zatańczymy poloneza i taniec belgijski i wiele wiele innych ciekawych tańców ?

Dodatkowo:
malowanie twarzy
dmuchańce
warsztaty ze skręcania baloników
plastyczna wyspa

Zapraszamy !!!!!

Czy i jak motywować dzieci

Projekt finansowany przez Gminę Sosnowiec