Halloween w Gdańsku

Gdańsk Oliwa, Ogród zoologiczny, Gdańsk Stare Miasto, Gdansk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
📅 wtorek 31.10.2017 do środa 01.11.2017
halloween w gdańsku 2017

Halloween w ZOO? Dlaczego nie! We wtorek 31 października, w godz. 9.00-16.30 Gdański Ogród Zoologiczny (Gdańsk, ul. Karwieńska 3) zaprasza na zwiedzanie z dreszczykiem. Specjalnie z okazji święta strachów, pawilon lwów zmieni się w grotę grozy, pełną pajęczyn i duchów. – Zapraszamy do odwiedzenia strrrasznego ZOO, szczególnie w strrrasznych przebraniach! – zachęcają organizatorzy.

Bilety: 10-40 zł.

Bal przebierańców na placu zabaw
, i to nie byle jakim – to z kolei propozycja Playground Arena (Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1) dla najmłodszych. Dzieciaki będą miały przed sobą dwie godziny szalonej zabawy pod okiem animatora, malowanie buziek, nie zabraknie też licznych gier i konkursów, a w specjalnie przygotowanym pokoju strachu podany zostanie poczęstunek.

Początek o godz. 17.30. Bilety: 29 zł. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca – pod nr tel. 733 843 843 lub mailowo: recepcja@playgroundarena.pl.

A gdy już się wybawimy, po wtorkowym szaleństwie warto na chwilę się wyciszyć, odpocząć i w spokoju pomyśleć o tych, którzy od nas odeszli. W środę 1 listopada, z okazji Święta Zmarłych, jak co roku w Centrum św. Jana (Gdańsk, ul. Świętojańska 50) odbędą się Pomorskie Zaduszki Artystyczne.

Wystąpi Chór Barbershop Quartet, Tomasz Olszewski (gitara, śpiew) oraz Kacper Ołowski (fortepian). Violetta Seremak- Jankowska i Zbigniew Jankowski odczytają epitafia autorstwa poetki Bożeny Ptak.

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Wspominani będą: Hubert Pobłocki, Jerzy Kamiński, Janusz Kowalski, Włodzimierz Weyna, Stefania Zarzecka, Mariusz Maciej Ojcomił Żydowo, Helena Mołoń, Lidia Drożyńska-Patok, Danuta Idzikowska, Piotr Dwojacki, Jerzy Marian Młynarczyk, Jan Ciechowicz, Henryk Zalesiński, Andrzej Zgorzelski i Józef Golec.

Podczas wydarzenia zostanie również zaprezentowana idea Hospicjum Pomorze Dzieciom.

– W tegorocznej edycji Pomorskich Zaduszek Artystycznych pragniemy zwrócić uwagę tych, którzy w pierwszych dniach listopada wspominają swoich najbliższych, wspominają ludzi, którzy zostawili ślad w życiu publicznym, w sztuce i kulturze naszego regionu, na najmłodszych lokatorów Hospicjum, na dzieci, które nie zdążyły na życiowe sukcesy, kariery, porażki i zwycięstwa, nie zdążyły nawet zgrzeszyć – mówią pracownicy Hospicjum.

Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.