Gry i zabawy z królewskiego podwórka – warsztaty muzyczno-taneczne

Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23
📅 piątek 11.11.2016 do niedziela 13.11.2016
kapela_niwinskich_fot_maciej_labudzki
Zajęcia muzyczno-taneczne przybliżają dawne mazowieckie gry i zabawy, umilające dzieciom, młodzieży i dorosłym czas wolny po pracy oraz podczas świąt. Stonoga, wojtaszek, sarna, pan Zelman – to tylko niektóre z przygotowanych zabaw adresowanych do najmłodszych.

Starsze dzieci poznają tańce z Mazowsza, takie jak foter, oryl, mazurek czy poleczka. Warsztaty poprowadzi Mateusz Niwiński z kapelą – doświadczeni muzycy z wiejskiego podwórza, dokumentujący i praktykujący od lat muzykę tradycyjną Polski centralnej: Mateusz Niwiński (skrzypce), Agnieszka Niwińska (bęben, basy, taniec), Katarzyna Szurman (harmonia trzyrzędowa), Katarzyna Tucholska (taniec) i Katarzyna Andrzejowska-de Latour (skrzypce), Grzegorz Ajdacki (taniec).

W niedzielę zapraszamy dorosłych na warsztaty tańców z podwarszawskiego mikroregionu Urzecza, tańczonych dawniej na wiejskich zabawach i weselach. Warsztaty poprowadzi Grzegorz Ajdacki.

HARMONOGRAM

Warsztaty dla dzieci | 11–13 listopada