Grudzień w Muzeum Miasta Łodzi

Łódź, ul. Ogrodowa 15
📅 piątek 15.12.2017 do niedziela 17.12.2017
Wrzesień w Muzeum Miasta Łodzi

Zachęcamy do zapoznania się z planami Muzeum Miasta Łodzi na najbliższy czas.

MUZEUM MIASTA ŁODZI

15 grudnia (piątek), godz. 16:00-18:00
„Muzeum – podaj dalej!”
Spotkanie dla młodzieży, dorosłych i seniorów w ramach projektu #dzielimysięŁodzią
Prowadzenie: Maja Jakóbczyk, Paulina Długosz, Pracownia BLOT
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 10 zł
Zapisy: 42 254 90 11 / edukacja@muzeum-lodz.pl

Uczestnicy zwiedzą wystawę czasową – „Wokół Wielkiej Łodzi” i dowiedzą się, jakie zbiory znajdują się w Muzeum, czym jest ich digitalizacja oraz w jaki sposób Muzeum je prezentuje i udostępnia. Poznają także zagadnienia związane z prawem autorskim, Domeną Publiczną, wolnymi licencjami. Spotkanie zakończy się warsztatem z sitodruku, podczas którego uczestnicy wykonają własnoręcznie nadruki na torby i plecaki wykorzystując do tego fotografie ze zbiorów Muzeum. Zapewniamy torbę lub plecak (do wyboru), a także zachęcamy do przyniesienia własnej, gładkiej odzieży lub materiałowych akcesoriów, na których wykonać będzie można bezpłatnie dodatkowe nadruki.

16 grudnia (sobota), godz.12:30
Spotkanie z autorami i oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Czwarty Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców”
Prowadzenie: Julia Niewiarowska-Kulesza
Bilety: normalny 3 zł, ulgowy 1 zł

DLA DZIECI

Dla gości indywidualnych

17 grudnia (niedziela), godz. 12:30 – 14:00
„Zimowe święta łodzian”
Warsztaty z cyklu „Akademia Małego Łodzianina” w ramach projektu #dzielimysięŁodzią
Prowadzenie: Paulina Długosz, Pracownia BLOT
Bilety: 7 zł / 1 osoba, 10 zł / 2 osoby, 15 zł / 3 osoby
Zapisy: 42 254 90 11 / edukacja@muzeum-lodz.pl
Uczestnicy zwiedzą wystawę czasową – „Wokół Wielkiej Łodzi” i dowiedzą się, jakie zbiory znajdują się w Muzeum, czym jest ich digitalizacja i w jaki sposób Muzeum je prezentuje i udostępnia. Zajęcia zakończą się warsztatem z sitodruku, podczas którego dzieci wykonają własnoręcznie nadruki na torby i plecaki wykorzystując do tego fotografie ze zbiorów Muzeum. Zapewniamy torbę lub plecak (do wyboru), a także zachęcamy do przyniesienia własnej, gładkiej odzieży lub materiałowych akcesoriów, na których nieodpłatnie będzie można wykonać dodatkowe nadruki.

Dla grup zorganizowanych
Listopad 2017 – marzec 2018

„W poszukiwaniu ziemi obiecanej”
Lekcja muzealna towarzysząca wystawie „Wokół wielkiej Łodzi”
Bilety: ulgowe 10 zł
Zapisy: 42 254 90 11 / edukacja@muzeum-lodz.pl
Zajęcia prezentujące sylwetki i historie znanych łodzian, którzy przyczynili się do rozwoju gospodarczego i kulturalnego miasta. Lekcja obejmuje zwiedzanie wystawy oraz Pałacu Izraela Poznańskiego, a także warsztat plastyczny.

„Nie tylko kamienice i pałace”
Lekcja muzealna towarzysząca wystawie „Wokół wielkiej Łodzi”
Bilety: ulgowe 10 zł
Zapisy: 42 254 90 11 / edukacja@muzeum-lodz.pl
Zajęcia z zakresu urbanistyki i historii sztuki podejmujące temat rozwoju przestrzennego i architektonicznego miasta Łodzi. Lekcja obejmuje prezentację makiety wraz z filmem „Zaginiony kwartał”, zwiedzanie wystawy oraz warsztat plastyczny.

„Wiki-Muzeum”
Warsztaty w ramach projektu #dzielimysięŁodzią
Zapisy: kultura@wikimedia.pl (zapisy w trybie ciągłym)
Jeśli chciałbyś nauczyć się kluczowych idei, zasad, technik i narzędzi, które umożliwią ci rozpoczęcie edytowania Wikipedii – największej w dziejach encyklopedii tworzonej przez ponad 100 000 edytorów z całego świata, możesz dołączyć do grupy wolontariuszy-wikipedystów współpracujących z naszym Muzeum. Zadaniem uczestników grupy będzie opracowywanie nowych artykułów na temat tradycji i historii Łodzi, encyklopedycznych miejsc i osób związanych z historią miasta, a następnie rozwijanie tych treści online. Efekty prac będą zgromadzone na podstronie w polskiej Wikipedii. Strona ta będzie prowadzić do wszystkich nowych tekstów oraz zdigitalizowanych zdjęć w bibliotece mediów Wikimedia Commons.